REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Kovo 12 d. 13:23

Byla dėl T. Dobrovolskio nužudymo baigta – nuteistųjų skundai atmesti

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


75458

Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė už kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymą nuteisto jaunuolio skundą.

2017 metų gruodžio 22 dieną Vilniaus apygardos teismas dėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo, kito asmens sužalojimo ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltu pripažino tuomet 24 metų studentą Karolį Pociūną. Jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Iš K. Pociūno nužudytojo artimiesiems priteista atlyginti per 100 tūkst. eurų žalą.

Teismas taip pat atmetė kitų nuteistųjų už kitus nusikaltimus skundus.

Teisėjas Vytautas Masiokas paskelbė, kad byla patikrinta teisės taikymo aspektu, nuosprendis trūkumų neturi, anksčiau bylą nagrinėjusių teisėjų išvados yra argumentuotos ir atitinka faktines bylos aplinkybes.

Teisėjas pažymėjo, kad bylą nagrinėję teismai tyrė ir nuteistųjų kaltę teisinančius, ir kaltinančius įrodymus.

Aukščiausiojo Teismo trijų teisėjų kolegija priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą, procesas šioje byloje baigtas.

„Išeina su palengvėjimu, manau, tai galutinis nuosprendis. Teismai labai nuosekliai laikėsi pozicijos, Aukščiausiasis Teismas atmetė visus skundus. Džiaugiuosi, kad baugėsi ši žiauri, baisi istorija. Ar jie pasimokė – manau, jiems gaila savęs. Manau, mano sūnus galės ramiai ilsėtis kapuose, nes jis buvo apgintas teismų“, – žurnalistams teisme sakė nužudytojo mama Angelė Šakalienė. Ji pripažino, kad kol kas iš kaltininko gavusi tik 6 eurus žalos iš visos priteistos žalos atlyginimo sumos. Nukentėjusioji sako, kad „ne piniguose laimė“, ją labiau guostų, kad nuteistasis nebūtų paleistas į laisvę.

Kitiems žmonėms, patekusiems į tokias situacijas, kovoti iki galo ir niekada nenuleisti rankų.

Kompozitorius buvo sunkiai sužalotas skėčiu ir nuo jo patirto sužalojimo mirė ligoninėje. Nusikaltimo įkaltis praėjus nemažai laiko po įvykio buvo rastas atsitiktinio asmens.

„Jie paliko kraujo klane mano sūnų ir nuėjo gerti į kitą restoraną. Jeigu K. Pociūnas nenužudė, tada tegu jis pasako, kas nužudė mano sūnų. Jis sako, kad nekaltas. Aš nežinau aš ne Dievas, bet mano sūnus nužudytas, ir mes kankinamės ketverius metus. Mano sūnus stovėjo Vingių gatvėje su šunimi ir bokalu ir niekam nieko blogo nepadarė. Jų pozicija, kad jie nieko nepadarė, mane stebina“, – per posėdį yra sakiusi nukentėjusioji, nužudyto kompozitoriaus mama A. Šakalienė.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad lauke prie baro K. Pociūnas atėmė iš kito baro lankytojo skėtį, jį išlaužė, skėčiu suduota niekur nesikišančiam ir jokiame konflikte nedalyvavusiam T. Dobrovolskiui. Kaltinant nužudymu teismui buvo perduoti dar du jaunuoliai – Skirmantas Jankauskas ir Audrius Šalna. Dėl šio kaltinimo abu išteisinti.

Be K. Pociūno dar keli jaunuoliai buvo nuteisti lygtinėmis bausmės dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir kitų asmenų sveikatos sutrikdymo.

T. Dobrovolskis nužudytas 2014-ųjų gruodžio 23-osios vakarą bare Vilniuje, Vingrių gatvėje, tarp lankytojų kilus konfliktui dėl požiūrio į Rusijos prezidentą. Pati auka į diskusijas dėl politikos nesikišo.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA