REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gruodžio 28 d. 11:55

Būtingės terminale išsiliejusi nafta juda link Latvijos

Klaipėda

Būtingės terminalas © Bendrovės nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


159715

Lenkijos kapitalo naftos importo ir perdirbimo bendrovei „Orlen Lietuva“ priklausančiame Būtingės terminale pirmadienį išsiliejo nafta. Tai BNS patvirtino Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro vadovas. 

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad naftos dėmė juda link Latvijos, tai BNS patvirtino ir Aplinkos apsaugos departamento atstovas. Pasak S. Gentvilo, teršalai padengė maždaug 1 kv. kilometrą jūros paviršiaus, bet tiksliai nustatyti sunku dėl prastų oro sąlygų.

„Išsiliejo nafta iš Būtingės terminalo plūduro. Kaip suprantu, pats tanklaivis nėra prikabintas prie jos, bet iš pačios žarnos išsiliejimas“, – LRT radijui pirmadienį sakė S. Gentvilas.

Pasak aplinkos ministro atstovo Marijaus Gailiaus, „Orlen“ duomenimis, į aplinką išsiliejo 1-2 tonos teršalų.

„Orlen“ informuoja, ir ministrui (Simonui Gentvilui – BNS) perduota, kad išsiliejo 1-2 tonos“, – BNS sakė M. Gailius.

Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis sako, kad  išsiliejusių teršalų plotas preliminariai siekia apie 1 kvadratinį kilometrą. Dėl srovių ir vėjo jie juda ne prie kranto, o į atvirą jūrą, link Latvijos. Pasak jo, šiuo metu virš jų turėtų kilti sraigtasparnis.

„Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras perima visus koordinavimo darbus, jie šiuo metu turėtų kelti sraigtasparnį, kuris stebės, kokia yra situacija ir spręs dėl priemonių, kaip likviduoti incidentą“, – BNS sakė A. Malinovskis.

„Aplinkos apsaugos inspektoriai pradėjo tyrimą ir skaičiuosime žalą aplinkai“, – pridūrė jis.  

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininkas Eugenijus Valikovas BNS sakė, kad teršalams surinkti išsiųstas paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“. Taip pat į incidento vietą išskrido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis – jis patikslins teršalų dėmės dydį.  

Pasak A. Malinovskio, kas tiksliai išsiliejo jūroje, dar bus tiriama. 

„Paprastai sakome, kad tai naftos produktai, nes kol nenustatyta, Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija irgi išvyko į įvykio vietą, ims mėginius ir nustatys, kokie tai teršalai, kas ištekėjo, preliminariai tai naftos produktai“, – teigė jis.

Per Būtingės terminalą „Orlen Lietuva“ naftą importuoja nuo 2006 metų.    

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA