REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 15 d. 15:43

Butingėje į jūrą išsiliejus naftai į aplinką pateko beveik 2 tonos teršalų

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Aplinkos apsaugos departamento inf.


298144

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) skelbia, kad vasarį Butingėje į Baltijos jūrą išsiliejus naftai į aplinka pateko beveik 2 tonos teršalų, padaryta žala siekia 146 389 eurų.

Skelbiama, kad dėl į jūrą išsiliejusios naftos, AAD atliko neplaninį įmonės AB „Orlen Lietuva“ patikrinimą, kurio metu nustatė, kad į aplinką pateko 1,987 t teršalų. Aplinkai ir jūros aplinkos būklei padaryta žala sudaro 146 389 Eur.

Taip pat, iš karto po incidento Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl padarytos žalos aplinkai.

Teršalų likvidavimo darbus per incidentą koordinavo Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

ELTA primena, kad vasario 7 d. AAD gavo pranešimą iš AB „Orlen Lietuva“, kad prie Būtingės naftos terminalo plūduro, baigiant tanklaivio krovą, į Baltijos jūrą išsiliejo apie 300 litrų naftos.

Karinės jūrų pajėgos taršos mastui įvertinti pasitelkė budintį Karinių oro pajėgų sraigtasparnį AS365N3+ „Dauphin“, kuris skrydžio metu aptiko teršalų dėmę į pietus nuo Būtingės terminalo.

Įvertinus pirminius duomenis nustatyta, kad naftos dėmė buvo maždaug 9 kilometrų ilgio ir 2 kilometro pločio. Įvertinus užfiksuotos dėmės parametrus, pirminiais duomenimis, ant vandens paviršiaus buvo nuo 1,8 t išsiliejusios naftos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA