REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 16 d. 09:31

Brigada „Žemaitija“ ir Klaipėdos miestas ruošiasi bendroms mobilizacijos pratyboms

Klaipėda

Gabijos Vaitkutės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


295059

Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone Klaipėdoje vyko brigados „Žemaitija“ organizuojamas renginys – Lietuvos kariuomenės veiksmai ir sąveika su civilinėmis institucijomis mobilizacijos metu.

Renginyje dalyvavo apie 80 civilinių institucijų ir ginkluotųjų pajėgų atstovų. Prie renginio prisidėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3 rinktinė, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos ir Dragūnų batalionai, Specialiųjų operacijų pajėgų Kovinių narų tarnyba, Karo policija, Karo medicinos tarnyba ir NATO sąjungininkai iš Portugalijos.

„Šio renginio idėja buvo pakviesti Klaipėdos miesto ir apskrities gyvybiškai svarbių funkcijų užtikrinimo institucijų vadovus. Vienas iš pagrindinių tikslų yra sujungti atskiras užduotis į vieną aiškų tikslą. Artimiausiu metu Lietuvos kariuomenė ir Klaipėdos miestas ruošiasi bendroms mobilizacijos pratyboms, ir šis žingsnis vienas iš pirmųjų koordinuojant bendrus veiksmus“,– akcentavo brigados „Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas.

Renginyje aptartos užduotys, reikalingos mobilizacijos pasiruošimui, buvo koordinuojamasi su Klaipėdos karo komendantu plk. A. Mikaila. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai supažindino su valstybės mobilizacijos sistemos algoritmo veikimu, institucijų ir ūkio subjektų svarba mobilizacijos procese.REDAKCIJA REKOMENDUOJA