REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kaip atsikratyti boso visai vasarai?2022 m. Liepos 10 d. 19:00

Boso atsikratymas #6: diena Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


239658

Naujienų platformos Etaplius.lt vasaros projektas „Kaip atsikratyti boso visai vasarai?“ įsibėgėjo. Šeštajame epizode direktorė Giedrė Brazlauskaitė lankėsi šiauliečių sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu besirūpinančiame Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Kokie nuotykiai lydėjo Etaplius.lt vadovę šį kartą?

Geresnė fizinė ir psichologinė savijauta lemia kokybiškesnį gyvenimą, geresnę nuotaiką ir veiklesnę kasdienybę. Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras dirba kiekvieną dieną, organizuoja užsiėmimus ir mokymus – pirmosios pagalbos, sveikos mitybos, burnos higienos ir daugybę kitų. Patyrę specialistai stengiasi, kad kiekvienas žmogus įgytų ar pagilintų turimas žinias bei įprastų kasdien rūpintis savo sveikata.

Etaplius.lt vasaros projekto metu Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biure naujienų platformos vadovė Giedrė Brazlauskaitė ne tik sužinojo apie visuomenei skirtas programas, bet ir sudalyvavo kai kuriuose visuomenės sveikatos specialistų organizuojamuose užsiėmimuose. Jai teko gerokai paprakaituoti treniruotėje, kurią veda Biuro fizinio aktyvumo skatinimo specialistas. Čia vyksta ir daugiau fizinio aktyvumo užsiėmimų. Tai – ne tik reguliarios mankštos senjorams, bet ir specialios mankštos, kurios skirtos Sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, dalyviams.

„Tai yra programa žmonėms, kurie turi padidintą cholesterolio kiekį, aukštą kraujospūdį. Taip pat žmonėms, turintiems antsvorio arba žalingų įpročių“, – pasakojo Diana Šiurkienė, Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Biure organizuojami ir praktiniai – edukaciniai sveikos mitybos užsiėmimai „Daržovės mūsų lėkštėje“, kurie gali vykti ir jūsų darbovietėje. Specialistai taip pat moko, kaip apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, kodėl svarbu pasiskiepyti bei kaip stiprinti imunitetą.

Kad žmogus jaustųsi gerai kiekvieną dieną, svarbu ne tik reguliariai rūpintis savo fizine sveikata, bet puoselėti psichinę sveikatą. Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja tiek individualias, tiek grupines psichologų konsultacijas. Aptariamos temos: stresas darbe ir šeimoje, santykių problemos, smurtas, nerimas, traumuojantys įvykiai (artimojo netektis, skyrybos, darbo praradimas). Biure dirba ir priklausomybių konsultantė, kuri teikia anonimines individualias konsultacijas turintiems problemų su alkoholio vartojimu. Taip pat visus metus vyksta Ankstyvosios intervencijos programa 14-21 m. jaunuoliams, kurie nereguliariai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas.

Etaplius.lt vadovė Giedrė Brazlauskaitė tikino, kad galimybė išbandyti siūlomas veiklas padeda atsipalaiduoti, gilinti įvairius naudingus gebėjimus ir trumpam atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių.

„Puiki diena Visuomenės sveikatos biure, kuriame ne tik sportuojama ar mokomasi sveikos mitybos principų, bet ir sužinoma, kaip išgelbėti gyvybę, rūpintis savimi, burnos higiena, psichine sveikata“, – pasakojo G. Brazlauskaitė.

Daugiau apie nuotykius Šiaulių visuomenės sveikatos biure galima pamatyti naujausiame „Kaip atsikratyti boso visai vasarai?“ epizode.

Jeigu nematėte ankstesnių video, visus juos galite pamatyti paspaudę čia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA