REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 12 d. 16:21

Baseinas Joniškyje turėtų iškilti per trejus metus

Joniškis

BNS/Fotobanko nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


261456

Ilgai svarstoma idėja Joniškio centre pastatyti naują baseiną per artimiausius trejus metus turėtų virsti realybe.

Šiuo metu savivaldybė ieško investuotojo, kuris galėtų per trejus metus sklype tarp Statybininkų, Draugystės ir Varpo gatvių suprojektuoti ir pastatyti centrą su 25 metrų ilgio trijų takelių baseinu, pirčių ir SPA zona, sporto sale.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Aivaro Rudnicko, kovo pabaigoje turėtų paaiškėti, kaip atrodys miesto baseinas.

„Idėjų atranka turėtų vykti kovo 31-ąją“, – BNS sakė A. Rudnickas.

Skaičiuojama, kad pagal viešosios ir privačios partnerystės modelį statomas centras gali kainuoti apie 10,5 mln. eurų – savivaldybei statybos nekainuos, jas finansuotų pasirinktas investuotojas, kuris baseiną valdytų 15 metų, o savivaldybė kasmet mokėtų mokestį.

„Savivaldybė iš viso nefinansuoja šio projekto, bus pastatyta už privataus investuotojo lėšas, mes tik susiderėsime, kas už ką atsakingas“, – sakė A. Rudnickas.

Bus deramasi dėl to, kiek laiko ir už kokią sumą bus teikiama viešųjų paslaugų – plaukimo pamokų, sporto būrelių vaikams, pratybų vandenyje gyventojams.

„Investiciniame projekte nusimatėme, kiek maždaug mums valandų reikės pamokoms, sporto būreliams, o baseinas vakare dirbs sau“, – BNS sakė Joniškio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Armonavičius.

Anot jo, norą statyti ir valdyti naują baseiną pareiškė septynios bendrovės. Pasirinktas investuotojas statomoje 3,1 tūkst. kv. metrų ploto sporto salėje privalės užtikrinti sąlygas sunkiosios atletikos sporto treniruotėms, mėgėjiškai sportinės gimnastikos veiklai, krepšinio, salės futbolo, rankinio ir kitų sporto šakų varžyboms su 500 vietų žiūrovams.

Joniškyje viešosios ir privačios partnerystės modelis išbandomas pirmą kartą, tikimasi, kad tai leis baseiną pastatyti pigiau, kokybiškiau ir greičiau nei finansuojant valstybei.

„Idėjų dėl baseino jau buvo anksčiau, o apie pasirinktą statybų modelį galvojame dvejus–trejus pastaruosius metus. Šiandien matome, kad valstybė naujų investicijų programų nepradeda, tai šį modelį, kaip verslo bendradarbiavimą su savivaldybe pasirinkome galvodami, kad jis dabar geriausias, rezultatu suinteresuoti ne tik mes, bet ir investuotojas, laike neturėtų statybos išsitempti“, – kalbėjo A. Rudnickas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA