REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 21 d. 09:05

Baltarusijos ir Rusijos sportininkai Šiauliuose nelaukiami

Šiauliai

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


259684

Kasmet Lietuvoje surengiama apie 20 Tarptautinės teniso sąjungos turnyrų, beveik pusė jų vyksta Šiauliuose. Mūsų miestas pasižymi gerai išplėtota teniso infrastuktūra ir aktyvia šios sporto šakos bendruomene. Balandžio mėnesį suplanuotas turnyras gali ir neįvykti, jei valstybės lygiu nebus išspręsta Rusijos ir Baltarusijos sportininkų atvykimo problema.

Šiaulių miesto savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje Sporto skyriaus vedėjas – Gintaras Jasiūnas pranešė apie situaciją teniso pasaulyje.

Tarptautinė teniso sąjunga yra viena iš nedaugelio pasaulio federacijų kurios dar vis neuždraudė dalyvauti turnyruose Rusijos ir Baltarusijos sportininkams po neutralia vėliava. Būtent per Tarptautinę teniso sąjungą vyksta registracija į Šiauliuose planuojamus tarptautinius teniso turnyrus. Dėl to į Šiaulius gali atvykti nepageidaujamų sportininkų – svečių iš Rusijos ir Baltarusijos.

G. Jasiūnas praneša, kad Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas raštu kreipėsi į Lietuvos teniso sąjungą dėl savo tvirtos pozicijos – griežto prieštaravimo Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti Šiauliuose vykstančiuose turnyruose.

Lietuvos teniso sąjunga atsakydama patvirtino, kad jie, savo ruožtu pakartotinai kreipėsi į Lietuvos Seimą ir ministeriją dėl būtinų teisės aktų šalyje priėmimo tam, kad valstybės lygiu būtų įvirtinta vieninga pozicija draudžianti nepageidaujamų šalių sportininkams dalyvauti Lietuvoje rengiamuose turnyruose. Kaimyninės šalys – Latvija ir Estija, jau yra senai priėmę tokius sprendimus ir su atvykėliais iš Rusijos ir Baltarusijos nebesusiduria.

Tarptautinė teniso sąjunga negali pažeisti teisės aktų šalyje, tad priėmus draudimą Lietuvoje dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams – šie nebegalėtų atvykti. Tačiau šiuo metu Lietuvos teniso bendruomenė tarsi neturi teisės neįsileisti sportininkų iš nepageidaujamų šalių.

G. Jasiūnas teigia, kad jei nebus priimtas bendras sprendimas dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų uždraudimo dalyvauti Lietuvoje rengiamuose turnyruose, Šiauliai svarstys galimybę imtis itin ryžtingų priemonių – visai atšaukti balandžio mėnesį mieste turinti vykti tarptautinį teniso turnyrą.

Suplanuotų turnyrų atšaukimas būtų skriauda ne tik Šiaulių sportininkams, kuriems tektų vykti į turnyrus kituose šalyse, bet taip pat ir pačiam miestui.

„Mes esame kartu su Ukraina ir šitokios situacijos netoleruosim“, – pabrėžė Gintaras Jasiūnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA