REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 4 d. 14:14

Aukų dėžutę apšvarinusiam vyrui pareikšti įtarimai

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno AVPK


297069

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai išaiškino asmenį, kuris prieš porą metų įsibrovė į Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūrą ir pasisavino grynuosius pinigus, surinktus kilniems tikslams. Įtariamasis dėl savo „nešvarių darbų“ buvo pargabentas į Lietuvą.

Prieš porą metų, 2022 m. gegužės 5 d., apie 23.10 val. Kaune, Vilniaus g., asmuo, su akmeniu išdaužęs Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus filialo „Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros“ lango stiklus, įsibrovė į patalpų vidų. Vėlyvą vakarą nelauktas svečias į šią istorinę vietą užsuko neapžiūrėti eksponatų ar praplėsti žinias, bet ištuštinti aukų dėžutę. Nuo karo nukentėjusiems Ukrainoje piliečiams lankytojų suaukoti pinigai buvo pasisavinti. Padaryta turtinė žala siekė apie 380 eurų, o išdaužtų langų nuostolis siekė dar apie 130 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu, atlikus DNR tyrimą, buvo nustatyta įtariamojo tapatybė. Vyras (gim. 1975 m). policijos pareigūnams jau buvo žinomas už anksčiau padarytas panašias nusikalstamas veikas. Š. m. kovo mėnesio paskutinėmis dienomis, Europos arešto orderio pagrindu, šis asmuo, galimai įvykdęs vagystę iš Istorinės prezidentūros, parvežtas į Lietuvą iš Liuksemburgo. Jam skirta kardomoji priemonė – suėmimas, o byla artimiausiu metu bus perduota teismui.

Kauno apskr. VPK Nemuno policijos komisariato pareigūnai dėl šio įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokurorai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA