REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Sausio 16 d. 13:33

„Auksinis protas“ – sezonų sandūroje

Klaipėda

Nuotr. iš asmeninio archyvo: „Auksinio proto“ žaidimo suburti Klaipėdos rajono gyventojai įsitikinę, jog svarbiausia turiningai praleisti laiką, o ne laimėti.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


68085

Kol vieni šaltais ir ilgais vakarais nuobodžiavo, kiti mankštino protą – dalyvavo intelektiniame žaidime „Auksinis protas“, kuris kiekvieną antradienį suburdavo bendraminčius Gargžduose įsikūrusioje kavinėje-restorane „Lijo“. Kaip sekėsi gargždiškiams ir kokiomis nuotaikomis pasitinkamas jau naujasis „Auksinio proto“ etapas, kalbėjomės su šio žaidimo puoselėtoju rajone Andriumi Bagdonu.

Bendroje įskaitoje – penkiolikti

– Apibendrinkite dešimtojo sezono rezultatus. Ar rajone yra „proto bokštų“?

– Skirtingai nuo televizinės žaidimo versijos gyvųjų „Auksinio proto“ žaidimų sezonas trunka tik keturis mėnesius. Dešimtas sezonas gruodžio mėnesį baigėsi labai gerais rezultatais mūsų miestui. Komanda „Gatvė“ bendroje Lietuvos įskaitoje liko penkiolikta, o tarp „mažųjų“ miestų (prie kurių priskiriami Alytus, net Edinburgas ir Londonas) buvo treti.

Iš viso gyvuose „Auksinio proto“ turnyruose žaidžia bemaž 500 komandų, o mažųjų miestų lygoje per 250. Dar dvi Gargždų ekipos pateko į Lietuvos geriausiųjų šimtuką, o į mažųjų miestų šimtuką pakliuvo beveik visos. Gruodžio viduryje Kaune vyko finalinis sezono etapas, į kurį, aišku, pakliuvo ir „Gatvė“. Gaila, kad nepavyko surinkti visos komandos, todėl rezultatai šiek tiek kuklesni – aštuoniolikti iš keturiasdešimties. Iš „mažųjų“ miestų šiek tiek į priekį „praleistos“ tik Alytaus ir Biržų komandos.

Išprovokavo A. Tapino klausimas

– Prieš kelerius metus Gargžduose jau vyko įvairūs protų mūšiai, tačiau pastarųjų neliko. Kaip sumanėte vėl organizuoti intelektines varžytuves ir ar nebijote, kad ir „Auksinį protą“ ištiks toks pat likimas?

– Aš pats irgi juose dalyvaudavau. Sekėsi tikrai neblogai, tačiau ilgainiui dingo pagrindinis motyvas kas savaitę praleisti vakarą prie galvosūkių: žaidimas tiesiog prarado smagumą, pasidarė per daug komercializuotas, rimtas ir pritaikytas labiau „elitinei“ Vilniaus lygai.

Mintis rengti „Auksinį protą“ Gargžduose kilo televizijos studijoje, kurioje pats lankiausi kaip žaidimo finalininkas. Žurnalistas, knygų autorius Andrius Tapinas paklausė, kaip Gargždams sekasi gyvi žaidimai. Teko su kartėliu pripažinti, kad kvietimą į studiją laimėjau Klaipėdoje, bet mintyse prisižadėjau šią situaciją pakeisti ir Gargžduose inicijuoti šį žaidimą.

Kviečia prisijungti politikus

– Turbūt ne vienas žaidėjas svajoja pakliūti į televizinį žaidimą, ar yra tokių galimybių?

– Žinoma, komanda per sezoną gali gauti daugiausia du kvietimus, tai Gargždams kliuvo keturi. Gaila, kad dar ne visais kvietimais pasinaudota, bet, manau, jau artimiausiais penktadieniais televizijos ekrane pamatysite kraštiečių veidus. O naujajame sezone, neabejoju, kvietimų bus dar daugiau ir į kruizą po Karibų salas važiuos pora iš Gargždų.

– Kada prasidės naujasis sezonas ir kaip į jį pakliūti?

– Vienuoliktojo „Auksinio proto“ pradžia jau netrukus – sausio 15 d. „Lijo“ kavinėje. Pakliūti tikrai paprasta – registruokitės el. p. auksinis.gargzdai@gmail.com arba portale https://www.auksinisprotas.lt/protmusio-registracija-auksinisprotas/. Jei nesurenkate komandos, nenusiminkite, registruokitės ir ateikite – vietą prie savo stalo jums tikrai pasiūlys senbuviai.

Kadangi šis sezonas sutampa su rinkimais į vietos savivaldą, tai būtų smagu, jei kandidatai į merus surinktų savo sąrašų rinktines ir neformalioje aplinkoje parodytų, kuri partija ar komitetas yra sumaniausias. Išduosiu paslaptį, kad vienas kandidatas į merus irgi kartas nuo karto pakankamai sėkmingai sublizga savo protu mūsų žaidime.

Vienuoliktasis prasidėjo sausio 15 d. „Lijo“ kavinėjeREDAKCIJA REKOMENDUOJA