REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 20 d. 13:56

Atnaujintas buvusios Pakruojo miesto spaustuvės pastatas

Pakruojis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


259638

Pakruojo miesto centre buvusios spaustuvės pastatas jau rekonstruotas, atlikti tvarkybos darbai.

Projekto įgyvendinimo metu demontuotas priestatas, atveriant pagrindinį pastato fasadą, atlikti fasadų restauravimo ir remonto darbai, pakeistos stogo konstrukcijos ir danga, atlikti vidaus patalpų remonto darbai, įrengta nuogrinda, šildymo ir vėdinimo sistema, vandentiekio ir nuotekų tinklai, elektros instaliacija, gaisrinės saugos ir apsauginė signalizacija, kompiuteriniai inžineriniai tinklai, kiti darbai. Siekiant išsaugoti pastato fasado raudonų keraminių plytų mūrą ir dekorą, pastatas buvo šiltinamas iš vidaus. Rangos darbus vykdė UAB „Ilgas amžius“.

Daugiau nei prieš šimtą metų pastatytas pastatas, įtrauktas į nekilnojamojo kultūros paveldo registrą, dabar puošia Pakruojo miesto centrą.

Įgyvendinus projektą sukurta infrastruktūra pritaikyta bendruomeniniams poreikiams. Taip pat tikimasi, kad buvusi Pakruojo miesto spaustuvė taps potencialiu gyventojų ir miesto svečių traukos objektu.

Bendra projekto vertė – 728,47 tūkst. Eur, iš jų 491,73 tūkst. Eur – Europos regioninės plėtros fondo, 43,39 tūkst. Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, 193,35 tūkst. Eur – Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto lėšos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA