REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 18 d. 15:50

Atmestas kandidato į prezidentus R. Žemaitaičio skundas dėl A. Tapino ir „Laisvės TV“ garbės ir orumo žeminimo

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


298561

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį atmetė parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio skundą ir nutarė, kad politiko paskleista informacija apie visuomenininką Andrių Tapiną ir jo įsteigtą viešąją įstaigą „Laisvės TV“ neatitinka tikrovės, žemina garbę ir orumą. Šis teismo sprendimas įsigalioja jo paskelbimo dieną.

Klaipėdos apylinkės teismas praėjusių metų gruodį nutarė, kad parlamentaro R. Žemaitaičio 2022 m. socialinime tinkle „Facebook“ paskelbta informacija apie visuomenininką A. Tapiną, viešąją įstaigą „Laisvės TV“ (apie „Laisvės TV“ organizuotas paramos Ukrainai rinkimo akcijas ) neatitinka tikrovės, žemina garbę ir orumą. Teismas įpareigojo politiką ištrinti minėtus įrašus, priteisė A. Tapinui 2 tūkst. eurų, o „Laisvės TV“ – 1 tūkst. euršų neturtinės žalos. Taip pat iš R. Žemaitaičio priteista 7,2 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.

Šį sprendimą apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui apskundė abi pusės. R. Žemaitaitis teismo prašė panaikinti jam nepalankų pirmos instancijos teismo sprendimą ir atmesti A. Tapino ir „Laisvės TV“ ieškinį. A. Tapinas savo ruožtu apeliacinės instancijos teismo prašo priteisti didesnę sumą neturtinei žalai atlyginti – jam pačiam ir viešajai įstaigai „Laisvės TV“ po 10 tūkst. eurų.

Klaipėdos apygardos teismas atmetė abiejų šalių apeliacinius skundus. Teismas, atmetęs R. Žemaitaičio skundą, padarė išvadą, kad parlamentaro paskleista žinia neatitiko tikrovės, žemino ieškovo A. Tapino garbę ir orumą ir menkino viešosios įstaigos „Laisvės TV“ dalykinę reputaciją. Teismas A. Tapinui ir „Laisvės TV“ iš R. Žemaitaičio priteisė po 4,5 tūkst. eurų pirmosios instancijos teisme patirtų bylinėjimosi išlaidų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA