REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Tarp knygų lentynų2024 m. Vasario 23 d. 09:17

Arvydo Juozaičio knygos „Kudirka – buvau atėjęs“ pristatymas

Šiauliai

Tomas PauliuščenkaŠaltinis: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka


292918

Kovo 6 d., trečiadienį, 18 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje Arvydas Juozaitis pristatys savo naujausią knygą „Kudirka – buvau atėjęs“.

Meninius intarpus atliks Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Renginys yra Lietuvių kalbos dienų programos dalis.

Naujausia Arvydo Juozaičio istorijų pjesė skirta XIX a. pabaigos lietuvių tautiniam prisikėlimui. Vincas Kudirka (1858–1899) stovi šio prisikėlimo pirmeivių gretose. Autorius tarytum kviečia, kad „Tautišką giesmę“ giedodami reikštume pagarbą ne tik Valstybei, bet ir suprastume jos prisikėlimo kodą.

Didžiausią, didingą reikšmę gimstant moderniai Lietuvai suvaidino lietuvių kalba. Ji tapo stipriausiu tautinio prisikėlimo ginklu ir to prisikėlimo prasme. Vincas Kudirka išskleidė lietuvių kalbos reikšmę ir jos gyvybės galią nepaprastai sunkiomis lietuvybės persekiojimo ir naikinimo sąlygomis.

V. Kudirka – didinga atgimimo figūra. Šiai figūrai nepakanka vien paminklų aikštėse ir kelių biografijos faktų. A. Juozaitis suteikia progą nūdienos lietuviams, žvelgiantiems į bronzos ir akmens paminklus, pažinti V. Kudirkos klaidžiojimus, dramatišką jo likimo lūžį, o galiausiai ir apsisprendimą skirti visas „laisvas nuo mirties valandas“ pasaulio stebuklui – gražiausios kalbos Tautai.

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas ir medžiaga viešinama bibliotekos informaciniuose kanaluose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA