REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 3 d. 09:32

Aplinkos apsaugos departamentas suorganizavo jungtinę operaciją dėl galimai neteisėtos atliekų tvarkymo veiklos

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Aplinkos apsaugos departamento inf.


260586

Atliekant tyrimą dėl, kaip įtariama, neteisėtos atliekų tvarkymo veiklos ir aplinkos teršimo atliekomis, ketvirtadienį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcija kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba, Valstybine darbo inspekcija ir Valstybine mokesčių inspekcija Vilniuje Sandėlių gatvėje atliko bendrą operaciją.

Atvykę aplinkosaugos pareigūnai nustatė, kad atliekos buvo galimai neteisėtai surenkamos ir tvarkomos.

Patikrinimo metu Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė du asmenis, kaip įtariama, dirbančius nelegaliai. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinis skyrius dėl minimų atvejų atliks tyrimus.

Į Jungtinį operacijų centrą Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi vasario 22 d., atlikdamas tyrimą dėl neteisėto sąvartyno Vilniuje Sandėlių gatvėje, – po to, kai vasario 21 d. Vilniaus aplinkosaugininkai, tikrindami informaciją apie nelegaliai tvarkomas atliekas, surengė pasalą. Dronu buvo nufilmuota, kaip sunkiasvorė transporto priemonė atgabena ir išpila mišrias statybines atliekas. Pareigūnai sustabdė atliekas išvertusį automobilį ir pradėjo tyrimą dėl aplinkos užteršimo didesniu nei 5 kub. metrų atliekų kiekiu. Buvo nuspręsta paimti transporto priemonę, kuria padarytas administracinis nusižengimas. Sunkiasvorė transporto priemonė buvo nugabenta į laikinąją saugojimo aikštelę. Atliekas atvežusiam ir išpylusiam automobilio vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Aplinkosaugos pareigūnai kartu su jungtinėje operacijoje dalyvavusiomis institucijomis toliau tikrins informaciją, kad nustatytų visas aplinkybes.REDAKCIJA REKOMENDUOJA