REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 3 d. 09:28

Apkalta P. Gražuliui nebus pradėta, nes kol kas tai – pirma instancija

Vilnius

BNS/Scanpix nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


207145

Apkalta ketvirtadienį apkaltinamąjį teismo nuosprendį išgirdusiam Seimo nariui Petrui Gražuliui kol kas nebus pradėta, nes kaltu dėl piktnaudžiavimo jį pripažino pirmos instancijos teismas – nuosprendis neįsigaliojo, sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovas Stasys Šedbaras.

„Jis (P. Gražulis) dar nekaltas, nebent jis neskųstų arba Apeliacinis teismas atmestų skundą, tada procesas persikeltų į Seimą. Jis yra tik popierius, o dokumentu taps su herbiniu atspaudu, kai įsigalios, po Apeliacinio teismo, o jei neapskųs – apskundimo terminui praėjus“, – BNS sakė valdančiųjų konservatorių atstovas S. Šedbaras.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį opozicijai priklausantį Tautos ir teisingumo sąjungos pirmininką P. Gražulį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, kai veikė Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais.

Nuosprendis nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parlamentaras ketvirtadienį teismo salėje žurnalistams sakė dar nežinantis, ar skųs nuosprendį.

„Nežinau, reikia klaust, vertint advokato. Kaip jūs matote, nesodina, kaip čia pasakyti, kandidatuoti leidžia, reikia tik susimokėti baudą. Aš pats tokios tvirtos nuomonės neturiu, ar čia laidyti laiką ir skųst, nežinau. Laikas yra pinigai, esu užsiėmęs, greičiausiai tarsimės su advokatu“, – sakė P. Gražulis.

Seimo statutas numato, kad Seimas pradeda apkaltą gavęs įsiteisėjusio apkaltinamojo teismo nuosprendžio nuorašą dėl asmens nusikaltimo, padaryto einant pareigas.

Pasak S. Šedbaro, jei P. Gražulis skųs pirmos instancijos nuosprendį, apkaltos procesas nebus pradėtas, o šis Seimo statuto straipsnis pradėtų veikti po Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo. Jei P. Gražulis nuosprendžio neskųs, apkaltos procesas turėtų prasidėti suėjus apskundimo terminui.

63-ejų politikas kaltintas piktnaudžiavimu, 2015–2017 metais veikęs Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais. Už piktnaudžiavimą įstatymas numato ir laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.

Teismas skyrė tokią pat baudą, kokios prašė prokuroras, tačiau neatėmė ketveriems metams teisės būti renkamam ir paskirtam į valstybės įstaigas, tarnautojo pareigas, kaip siūlė kaltintojas.

P. Gražulio advokatas Rolandas Tilindis sakė norįs išanalizuoti nuosprendį, pasitarsiąs su klientu ir tada bus priimtas sprendimas dėl apeliacijos.

Į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Anksčiau skelbta, kad Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias  problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA