REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 9 d. 13:14

VSD teigė žinanti apie, manoma, Lietuvoje esantį rusų pilotą, informacijos viešai neteikia

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Ingrida Steniulienė, Paulius Perminas, Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


269739

Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigė žinantis apie, kaip teigiama, į Lietuvą pabėgusį Rusijos oro pajėgų pilotą, leitenantą Dmitrijų Mišovą, tačiau daugiau informacijos apie tai viešai neteikia.

„Situacija ir asmuo yra žinomi, informacija teikiama tik kompetentingoms institucijoms“, – BNS penktadienį informavo VSD atstovė spaudai Aurelija Vernickaitė.

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius anksčiau BNS nurodė, kad už migraciją ir sienos apsaugą atsakingos Lietuvos institucijos rusų pilotą kol kas žinių neturi, bet pareigūnai ieško galimų šio asmens pėdsakų.

„Kol kas Lietuvos institucijos apie minėtą pilietį neturi jokios informacijos – nei sienos apsaugos tarnyba, kad jis kirto sieną oficialiuose punktuose, nei jis yra pastebėtas, kad nelegaliai kirto sieną, taip pat Migracijos departamentui prieglobsčio prašymo toks pilietis nėra pateikęs“, – penktadienį BNS sakė A. Abramavičius.

BBC Rusijos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos oro pajėgų pilotas, leitenantas D. Mišovas, gegužės pabaigoje pabėgo į Lietuvą, papasakojo apie okupantų nuostolius Ukrainoje.

Publikuotame interviu su D. Mišovu nurodoma, kad šis į vieną iš Baltijos šalių pabėgo gegužės 28 dieną ir publikacijos dieną kreipėsi į Lietuvos migracijos pareigūnus. Anot piloto, jis buvo sraigtasparnio įgulos vado padėjėjas, vėliau tapo karinio sraigtasparnio pilotu-operatoriumi.

Viceministras taip pat pridūrė, kad kartais tapatybė gali būti slepiama, be to, kartais gali suklaidinti pavardės transkripcija iš kirilicos į lietuvišką raidyną.

„Toks asmuo nefiksuotas mūsų institucijose. Jeigu jis nelegaliai perėjo sieną, tai šiai dienai mažiausiai apsaugota siena yra Latvijos, nors neatmetama galimybė, kad jis galėjo kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sieną. Kol kas informacija minimali. Tarnybos ieško galimų piliečio pėdsakų“, – teigė A. Abramavičius.

Pasak jo, suradus šį asmenį, dėl jo pagrindinius sprendimus priimtų VSD.REDAKCIJA REKOMENDUOJA