REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Spalio 31 d. 11:47

Apie automobilio pagrobimą melagingai pranešusiam klaipėdiečiui gresia laisvės apribojimo bausmė

Klaipėda

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


282379

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė antradienį kreipėsi į teismą prašydama pripažinti 30-metį klaipėdietį kaltu dėl melagingo pareiškimo apie nebūtą nusikaltimą. Vyrui prašoma skirti laisvės apribojimo bausmę, skelbia prokuratūra.

Teisėsaugos duomenimis, rugsėjo 30-osios vakarą, apie 22 val., Klaipėdos policijos pareigūnai gavo pranešimą apie į griovį įvažiavusį automobilį. Nurodytu adresu atvykę pareigūnai rado nuo važiuojamosios kelio dalies nuvažiavusį „Volkswagen Polo“ markės automobilį. Įvykio vietoje jokių asmenų nebuvo, o apie jų išskubėjimą bylojo ant žemės šalia automobilio paliktas vyriškas juodos spalvos sportinis batas. Nepavykus susisiekti su nustatytu transporto priemonės šeimininku, mašina buvo priverstinai nuvežta.

Po keleto valandų į policijos komisariatą kreipėsi pats minėtos transporto priemonės savininkas ir nurodė, kad jo „Volkswagen Polo“ markės automobilį, panaudodami smurtą, pagrobė trys nepažįstami asmenys. Patikrinus vyro blaivumą, jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Pareigūnams pro akis taip pat nepraslydo ir tai, kad pareiškėjas dėvėjo skirtingus batus. Šią aplinkybę vyras tąkart paaiškino, jog batą pametė per apiplėšimo metu vykusias grumtynes.

Surinktų duomenų visuma leido pagrįstai įtarti, kad klaipėdietis pats vairavo automobilį, sukėlė eismo įvykį ir pabėgo iš įvykio vietos.

Papildomos apklausos metu vyras pripažino, kad melagingai pranešė apie tariamai jo atžvilgiu įvykdytą nusikaltimą ir apie tai duodamas parodymus mėgino išvengti atsakomybės dėl vairavimo išgėrus.

Kadangi vyras kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, teismo prašoma skirti jam 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros, įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje bei visą bausmės laikotarpį uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA