REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Kovo 15 d. 06:59

Apeliacinis teismas grįžta prie A. Paleckio šnipinėjimo bylos

Lietuva

BNS nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


208767

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį po keturių mėnesių pertraukos toliau nagrinės už šnipinėjimą Rusijai nuteisto Algirdo Paleckio bylą.

Teisėjų kolegija anksčiau yra prašiusi Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikti papildomus dokumentus, per posėdį teisme turėtų būti paskelbti iš VSD gauti dokumentai. Jeigu šalys neturės prašymų, gali būti pereita prie baigiamųjų kalbų.

Pernai liepos pabaigoje Šiaulių apygardos teismas A. Paleckį pripažino kaltu ir skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Jei apkaltinamasis nuosprendis bus paliktas galioti, A. Paleckis kalės maždaug puspenktų metų, nes į bausmės laiką įskaičiuoti suėmime jo praleisti 18 mėnesių.

Šiuo metu A. Paleckis yra laisvėje – teismas paliko galioti intensyvią priežiūrą ir anksčiau sumokėtą 50 tūkst. eurų užstatą. Kartu su juo byloje buvo teisiamas vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas: jis prisipažino ir bendradarbiavimo su teisėsauga, todėl buvo atleistas nuo atsakomybės ir yra saugomas valstybės.

A. Paleckis kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą, esą bendraudamas su Rusijos piliečiais nežinojo apie jų ryšius su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, bendravimas buvo išimtinai susietas su jo žurnalistine, politine veikla bei bendro verslo su D. Bertausku kūrimu, vykdymu.

Bylos duomenimis, D. Bertauskas ir A. Paleckis turėjo surinkti informaciją apie Lietuvos teisėjus, prokurorus, specialistus, tyrusius Sausio 13-osios bylą.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA