REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 20 d. 13:05

Anykščių taryba patvirtino trys vadovų pareigybes, dėl darbo meras tarsis su frakcijomis

Anykščiai

Anykščių rajono savivaldybės nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


264925

Į pirmąjį posėdį ketvirtadienį susirinkusi naujai išrinkta Anykščių rajono taryba patvirtino vicemero, administracijos direktoriaus ir vieno patarėjo pareigybes, tačiau konkrečius asmenis į jas ketinama pateikti vėliau.

„Yra teikiamos trys konkrečios pareigybės: vicemero, direktoriaus ir vieno patarėjo“, – posėdyje pranešė savivaldybės meras, „valstietis“ Kęstutis Tubis.

Anksčiau jis yra sakęs, jog asmenis į vicemero ir administracijos direktoriaus postus teiks aptaręs jų kandidatūras su frakcijų vadovais.

Dėl darbotvarkės tarybai pavyko sutarti tik po pasitarimo su frakcijų seniūnais. Politikai kritikavo merą, kad šis teikia pareigybes nederinęs jų su kitais tarybos nariais. Meras tvirtino, jog iki priesaikos to padaryti negalėjo.

Anykščių rajono taryboje septynias vietas iš 25 gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, po penkias – socialdemokratai ir konservatoriai, po keturias – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Liberalų sąjūdis.

Ketvirtadienį pranešta, jog konservatoriai bei liberalai pasiskelbė opozicinėmis frakcijomis. Apie tai, jog dirbs opozicijoje, yra pranešę ir socialdemokratai.

K. Tubis tarybos posėdyje sakė kviesiantis politikus tartis dėl bendro darbo.

„Gerbiami tarybos nariai, jeigu jūs pritarsit, po tarybos posėdžio aš frakcijų seniūnus kviesiu pas save į kabinetą pasikalbėti, o kitą savaitę planuoju susitikti su susiformavusiomis frakcijomis ir aptarti, kokios kryptys darbo, kokie požiūriai yra. Gal mes surasime bendrą požiūrį apskritai, nes pažiūrėjau rinkimų programas, tai programos praktiškai labai panašios“, – kalbėjo meras.

Panašiai sakė ir savo kalboje, kreipdamasis į tarybą po priesaikos.

„Kartu su būsima Valstiečių ir žaliųjų sąjungos septynių narių frakcija žengiu pirmą žingsnį link santarvės: tiesiu ranką visoms kitoms tarybos sudėtyje esančių keturių partijų skyrių – socialdemokratų, konservatorių, demokratų ir liberalų vadovams ir tarybos nariams. Kviečiu pamiršti asmenines ambicijas ir nuo šiandien pradėti kartu kurti ir sąžiningai dirbti anykštėnų gerovei“, – kalbėjo meras.

„Kviečiu pamiršti buvusius nuomonių skirtumus, rinkimų dramas ir debatų įkarštį. Nusiimkime teisėjų mantijas ir pakabinkime jas ketveriems metams. Nebelaikykime nuoskaudų dėl įskaudintų žodžių ar veiksmų. Atėjo metas nusiraminti“, – pridūrė jis.

K. Tubis posėdžio metu pareiškė, jog siekdamas skaidrumo siūlys savo kabinete įrengti vaizdo kamerą.

„Būtų ženkliukas, kad yra filmuojama, videokamera, ne priimamajame, ne sekretorės kontrolei, o mero kontrolei ir mero darbui. Aš tikrai skaidriai ir viešai dirbsiu ir šitą pažadą įvykdysiu“, – tvirtino meras.

Mero pareigas ir anksčiau ėjęs K. Tubis vasario pradžioje Panevėžio apygardos teismo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta beveik 10 tūkst. eurų bauda, taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Nustatyta, kad K. Tubis 2018 metų pabaigoje Anykščių verslininkui buvo pažadėjęs paveikti savivaldybės darbuotojus, jog šie sudarytų galimybę jo bendrovei išsinuomoti sklypą, gauti leidimus vykdyti statybas.

Jis prieš antrąjį turą buvo kelioms dienoms pašalintas iš rinkimų kovos dėl bausmės, skirtos už prekybą poveikiu.

Tokį sprendimą Vyriausioji rinkimų komisija priėmė po pirmojo merų rinkimų turo, kovo 7-ąją, nes Panevėžio apygardos teismas pateikė išaiškinimą, kad dėl prekybos poveikiu nuteistam politikui skirta bausmė – atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje – apima ir draudimą dirbti renkamas pareigas.

Tačiau kovo 14-ąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino šį sprendimą, nes anot jo, Panevėžio apygardos teismo sprendime įvardytas apribojimas – teisės dirbti valstybės tarnyboje ketveriems metams atėmimas – nėra aiškus ir negali būti vienareikšmiškai suprantamas kaip apribojantis būti renkamam į mero pareigas. Be to, išaiškinti nuosprendį privalėjo ne vienas teisėjas, o teismas savo nutartimi. Todėl dar tą pačią dieną VRK jį gražino į rinkimus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA