REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 15 d. 15:03

Antrokai padėjo Tomui apsirengti

Zarasai

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Zarasų bibliotekaŠaltinis: Etaplius.LT


292193

„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti.“ – rašė Lietuvos kalbininkas Jonas Jablonskis. Todėl labai svarbu saugoti ir stiprinti vienos iš seniausių Europos kalbų sklaidą ir mokymosi motyvaciją.

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka įsitraukia į Lietuvių kalbos dienų renginius, organizuojamus nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. Lietuvoje ir užsienio šalyse gyvenančių lietuvių bendruomenėse.

Vasario 14 d. į protų mūšį „Kalbos turtai: Kaip mes rengiamės“ pakvietė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II c klasės mokinius. Dalyviai susiskirstę į dvi komandas, pasitarę išsirinko gražius, lietuviškus komandų pavadinimus: „Protėvių kalba“, ir „Skambanti kalba“. Palinkėję vieni kitiems sėkmės žaidėjai kibo į užduotis.

Atliekant pirmąją užduotį reikėjo padėti Tomui apsirengti, nes jis pats nemokėjo. Berniukas visus drabužius ir apavą dėjo, o šie vis krito. Tačiau abiejų komandų žaidėjai buvo labai draugiški – padėjo Tomui. O patys už šią užduotį pelnė po 10 taškų. Atliekant antrąją užduotį dalyviai sakiniuose ieškojo netinkančių žodžių ir juos pakeitė tinkančiais. Ir vėl abi komandos užduotį įveikė surinkdamos po vienodą taškų skaičių. Atliekant paskutiniąją užduotį komandų surinkti taškai skyrėsi. Komandos „Skambi kalba“ nariams geriau sekėsi teisingiau suskirstyti aprangos ir įvairių aksesuarų paveikslėlius ir žodžius.

Komanda „Protėvių kalba“ surinko 38 taškus, „Skambi kalba“ – 42. Tačiau ne surinkti taškai svarbiausia, svarbiau būti savo Tėvynės patriotais ir puoselėti savo kalbą.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA