REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 18 d. 14:58

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Vilnius

Ryčio Šeškaičio ir Arturo Gerulskio nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


80458

Balandžio 15 d. Širvintų kultūros centre vyko pirmasis 2019-2023 metų kadencijos rajono Savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu prisiekė antrajai kadencijai tiesiogiai išrinkta merė Živilė Pinskuvienė bei 20 tarybos narių.

Posėdžiui pirmininkavusi Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Jūratė Meškutavičienė informavo, jog Živilė Pinskuvienė mere išrinkta pirmojo turo metu surinkusi 72,61 proc. balsų nuo visų galiojančių biuletenių, o naująją tarybą sudarys 14 visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ atstovų, du mandatus turės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratų partija bei Darbo partija turės po vieną atstovą. Iš viso šiuose rinkimuose už merą balsavo 8353 gyventojų, iš kurių net 6065 savo balsą atidavė už Živilę Pinskuvienę.

Iškilmingo pirmojo posėdžio pradžioje, prieš rinkimų komisijos pirmininkei Jūratei Meškutavičienei priimant išrinktos merės bei tarybos narių priesaikas, Širvintų kultūros centro salėje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas, kurį atliko įspūdingo balso savininkė, Nacionalinio operos ir baleto teatro choro dainininkė, dirigentė Evelina Greiciūnaitė.

Šilta ir simboliškai prasminga Tarybos posėdžio akimirka – mero regaliją – pripažinimo, pasitikėjimo ir pareigos įprasminimo simbolį antrą kartą žmonių išrinktai Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei uždėjo pirmasis Širvintų miesto meras, Atkurtos Lietuvos šimtmečio širvintiškis Stanislovas Sprogis. Tardamas sveikinimo žodį, pirmasis Širvintų miesto meras džiaugėsi besikeičiančiu mūsų kraštu ir vykdomais didžiuliais darbais, linkėjo Ž. Pinskuvienei ir Tarybos nariams stiprybės, sveikatos ir sėkmės vykdant pareigas.

Po simbolinės inauguracijos ceremonijos į susirinkusius kreipėsi Ž. Pinskuvienė:

„Atsakomybė, pareiga ir pasitikėjimas – trys dalykai, kuriuos noriu akcentuoti šiandien, šia ypatinga proga, stovėdama prieš jus visus. Nes būtent tai mane vedė į priekį praėjusius ketverius metus, būtent šie dalykai nulėmė, kad Širvintų rajono žmonės jau antrą kartą tiesioginiuose mero rinkimuose man suteikė galimybę būti kartu, priimti svarbius sprendimus ir toliau vesti visų mūsų mylimą Širvintų kraštą į sėkmę.

Žmonių viltys, išsakytos per šiuos rinkimus, parodė, kad mero institucija turi didžiulį pasitikėjimą. Gerbdama ir vertindama tai, aš ir toliau pasižadu būti ne teorinė rajono vadovė, ne kabinetinė, šiltoje vietoje įsitaisiusi merė. Pasižadu būti žmonių atstovė ir kasdien savo darbu dėti visas pastangas, kad būtų įgyvendinti duoti pažadai, kad Širvintų vardas ir toliau plačiai skambėtų, kad kuriama gerovė taptų kiekvieno čia gyvenančio žmogaus asmenine sėkme.“

Ž. Pinskuvienė akcentavo, kad prisiimdama šią atsakomybę, kviečia ir visus prisiekusius Tarybos narius užbaigti tuščias politines kovas, intrigas ir prieštaravimus. „Jokie skundai, jokios apkalbos, joks šmeižtas mano pasiryžimui siekti Širvintų krašto sėkmės įtakos neturi. Žmonių pasitikėjimui, kaip parodė rinkimų rezultatai – taip pat. Todėl gerbiamieji, tegu Širvintų rajono žmonių išreikšta valia mums – visiems 21 Savivaldybės tarybos nariams – būna santarvės ir darnaus darbo įstatymas,“ – sakė ji, pacitavusi Lietuvos Respublikos Prezidentą Valdą Adamkų: „tik dirbantis žmogus yra orus, linkęs rūpintis visuomenės turtu, tik jis yra moralės vertybių išsaugojimo garantas.“

Pritardama šiems žodžiams, Ž. Pinskuvienė pakvietė visus Tarybos narius būti vieningus, nuoširdžiai dirbti, saugoti ir branginti tai, ką turime, ir dėti visas pastangas, kad naujoji Taryba nenuviltų širvintiškių pasitikėjimo.

Baigdama savo kalbą, merė padėkojo už išreikštą pasitikėjimą Širvintų rajono žmonėms, savo stipriai komandai, o už supratimą, palaikymą ir kantrybę – ir posėdyje dalyvavusiems jos šeimos nariams.

Paskutinis Ž. Pinskuvienės kalbos sakinys „Te padeda mums Dievas“ posėdžio metu nuskambėjo dar ne kartą, nes jais savo priesaiką užbaigė visi naujieji Tarybos nariai.

Posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė, sveikindama merę bei Tarybos narius ne tik pasidžiaugė gražėjančiomis Širvintomis, bet ir puikiais širvintiškių sportininkų pasiekimais, linkėjo visiems vienybės, stiprybės, gerų, išmintingų sprendimų. Žinoma, po priesaikos ceremonijos laukė didžiulis būrys sveikintojų, palinkėjimų, garsių aplodismentų. Širvintų krašto garbės pilietė Janina Martinaitienė drauge su vyru, visiems palinkėjo darnos, o merei kuo didžiausios sėkmės nelengvame darbe.

Naujai prisiekusi rajono Taryba jau pirmojo posėdžio metu priėmė svarbius sprendimus dėl vadovų komandos – balsavo už vicemero bei Administracijos direktoriaus kandidatūras.

Taigi, jau balandžio 15 d. tapo aišku, kad Savivaldybės vadovų komanda bus moteriška ir jaunatviška. Širvintų rajono savivaldybės taryba pritarė merės Živilės Pinskuvienės pasiūlytai Janinos Pažusienės kandidatūrai užimti vicemero pareigas. J. Pažusienė tapo bene jauniausia vicemere visoje Lietuvoje. Pasak merės, pastaruosius 3 metus ši jauna moteris daug laiko skyrė tam, kad pažintų Širvintų rajoną ir kiekvieną jo kampelį, kad susitiktų ir bendrautų su kiekvienu jo žmogumi. Janina Pažusienė – jauna, energinga, sąžininga, darbšti ir atsakinga, būsima biomedicinos mokslų daktarė (ko gero, tokio išsilavinimo Savivaldybėje iki šiol neturėjo nei vienas iš buvusių vadovų).

Na, o Širvintų rajono savivaldybės administracijai ir toliau vadovaus Ingrida Baltušytė–Četrauskienė. Taryba pritarė Ž. Pinskuvienės pasiūlytai Ingridos Baltušytės-Četrauskienės kandidatūrai užimti šias atsakingas pareigas. Pristatydama šią kandidatūrą merė teigė, jog tokios kompetencijos ir atsakomybės žmogaus Administracijos direktoriaus pozicijai ko gero nė vienas Širvintose net negalėtų įsivaizduoti. Jos kompetenciją ir svarbias gerąsias žmogiškas savybes patvirtino ir Savivaldos rinkimai, kuriuose ji sulaukė didžiulio Širvintų rajono gyventojų pasitikėjimo. Todėl, pasak merės, jos siūlymas niekam ne tik klausimų, bet ir abejonių neturėtų kelti. Tiesa, iki kol pradės eiti Administracijos direktorės Ingrida Baltušytė-Četrauskienė dar turės įveikti tam tikras biurokratines procedūras: ji buvo išrinkta į Tarybą, todėl turės atsisakyti mandato, kol visa tai bus patvirtinta atsakingų institucijų, praeis savaitė-kita. I. Baltušytei-Četrauskienei atsisakius mandato, jos vietą turėtų užimti ir Tarybos nario priesaiką duoti visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ atstovė Rima Jasevičienė.

Prie moteriškos Savivaldybės ir Administracijos vadovių komandos jau balandžio 26 d. turėtų prisidėti ir dabartinė Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė, kuri, merės teigimu, yra kompetentinga kandidatė į Administracijos direktoriaus pavaduotojo postą.

Galima tik pasidžiaugti, kad organizatorių sprendimas surengti pirmąjį šios kadencijos Tarybos posėdį Širvintų kultūros centre tikrai pasiteisino: parodų salė buvo sausakimša susidomėjusių nuo pačių jauniausių iki garbingo amžiaus širvintiškių. O turint omenyje, kad posėdis buvo transliuojamas internetu, stebėjusių jį, buvo dar daugiau. Tai, kad gyventojai yra pilietiški, visuomeniški ir aktyviai dalyvaujantys bei stebintys Tarybos veiklą yra geras ženklas, o kartu ir dar didesnė atsakomybė bei įpareigojimas išrinktiesiems – neapvilti tų, kurie skyrė savo balsus už juos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA