REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 30 d. 19:42

Antrą kartą perskaičiavus balsus Utenos vienmandatėje rinkimų apygardoje, laimėjo E. Pupinis

Utena

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


152451

Po Utenos vienmandatėje rinkimų apygardoje antrą kartą perskaičiuotų balsų Seimo nario mandatą laimėjo konservatorius Edmundas Pupinis. Rinkimų komisija penktadienį perskaičiavusi visus vienmandatės rinkėjų balsus, nustatė, kad G. Paluckas surinko 7 072 rinkėjų balsų, o E. Pupinis – 7 078 balsus.

ELTA primena, kad Utenos apygardoje po sekmadienį vykusio antrojo Seimo rinkimų turo susiklostė nedažnai pasitaikanti situacija – E. Pupinis ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sulaukė identiško rinkėjų palaikymo.

Pirmadienį balsai apygardoje buvo perskaičiuoti ir paskelbta, kad mandatą laimėjo konservatorius E. Pupinis. Susumavus galutinius rezultatus buvo pranešta, kad Utenos apygardoje už E. Pupinį balsavo 7 076 piliečiai, o už G. Palucką 7 071.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas teigia, kad trečiadienį įteikė VRK prašymą dar kartą perskaičiuoti balsus Utenos vienmandatėje apygardoje. LSDP abejonių kelia ir Utenos apygardos komisijos pirmininkės R. Gudynienės dalyvavimas organizuojant balsų perskaičiavimą. Anot LSDP, ji yra Utenoje rinkimus laimėjusio Seimo nario konservatoriaus E. Pupinio padėjėja.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį nusprendė dar kartą perskaičiuoti balsus Utenos vienmandatėje apygardoje, kurioje Seimo rinkimuose varžėsi socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių atstovas Edmundas Pupinis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA