REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Liepos 24 d. 13:33

Ant mokyklų ir darželių stogų dygs saulės elektrinės

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


92535

Kai kurios uostamiestyje veikiančios švietimo ir sporto įstaigos taps ekologiškesnės. Dar šiemet ant vienos mokyklos ir vieno darželio stogų turėtų būti įrengtos saulės elektrinės. Tokias kitąmet planuojama įrengti dar kelioms biudžetinėms įstaigoms.

Planuojama, kad rugpjūčio mėnesį saulės elektrinės bus pradėtos rengti ant Klaipėdoje veikiančios „Verdenės“ progimnazijos ir lopšelio-darželio „Ažuoliukas“ pastatų stogų.

Tokia galimybė atsirado pasinaudojus Aplinkos apsaugos ministerijos Klimato kaitos programoje numatytomis lėšomis.

Ant abiejų minėtų įstaigų stogų žadama įrengti 50 kilovatų galios saulės elektrines. „Ąžuoliukui“ to visiškai pakaks poreikiams patenkinti, o „Verdenės“ progimnazija poreikius tenkins iš dalies.

„Tiesiog kai praėjusiais metais teikėme paraiškas, buvo galima pretenduoti tik į 50 kilovatų galios saulės elektrinės įrengimo finansavimą. Realiai „Verdenei“ reikėtų per 90 kilovatų galios elektrinės“, - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Inga Kubilienė.

Kita vertus, vėliau pasirašant teisės aktus paaiškėjo, kad ši progimnazija ir negalėtų pretenduoti į galingesnės elektrinės įrengimo finansavimą, mat joje veikia komercinė įstaiga - valgykla.

Kitais metais dar kelios uostamiesčio biudžetinės įstaigos planuoja ant stogų įsirengti saulės elektrines.

Tokius planus turi „Gintaro“ sporto centras ir Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla. Savivaldybė dar žada teikti darželio „Aitvarėlis“ kandidatūrą. Suspėti į šių metų paraiškų teikimo traukinį tikisi ir lopšelis-darželis „Čiauškutė„.

„Gintaro“ sporto centras gali įsirengti 70 kilovatų elektrinę, kuri kompensuotų pusę centrui reikalingos energijos.

„Tiesiog taip yra dėl to, kad pastatas, kuriame įsikūręs sporto centras, nėra didelis, tad didesnės elektrinės nėra galimybės pastatyti. Skaičiuojama, kad ši įranga atsipirktų per šiek tiek daugiau nei dvejus metus“, - pasakojo I. Kubilienė.

Gavusi finansavimą Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla pasistatytų saulės elektrinę, kuri galėtų visiškai aprūpinti įstaigą elektros energija.

„Šios įstaigos parinktos todėl, kad ant tų pastatų, kur jos veikia, stogo labai gerai krenta saulė„, - minėjo Savivaldybės atstovė.

Pasak jos, Aplinkos ministerija subsidijuoja 80 proc. lėšų, tad likusius 20 proc. turi padengti Savivaldybė. Skaičiuojama, kad „Gintaro“ sporto centro ir Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos saulės elektrinių projektams parengti ir įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto teks paimti apie 30 tūkst. eurų.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA