REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 19 d. 12:11

Andriaus Tapino komanda organizuoja akciją "Laikykitės, medikai!"

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


121829

"Laisvės TV" jau ne kartą įrodė, kad puikiai moka sutelkti žmones, todėl vėl tai daro, organizuodami akciją "Laikykitės, medikai!". Komanda skatina prisidėti paslaugomis, aukoti pagal galimybes, o kasdienius darbus ir aukų sumas skrupulingai aprašo.

Sąskaita paramai:

Všį “Laisvės TV”
LT16 7300 0101 5692 7144
Swift: HABALT22
Adresas: Verkių 31B-2
Aukojimo paskirtis: Laikykitės, medikai!

"Mums "Laisvės TV" visai neblogai sekasi sutelkti žmones - paremti streikuojančius mokytojus, išgrūsti iš Seimo priesaiką sulaužiusį politiką ar surinkti pinigų valgyti neturintiems dienos centrų auklėtiniams. Tačiau šitas prašymas yra svarbiausias, kokį esame darę. Aišku, kaip dieną, kad paskutinei mūsų fronto linijai - medikams trūksta darbo priemonių. Visų pirma, respiratorių. Valdžia atidarinėja fondus, planuoja pirkimus, bet mes žinome, kaip greitai ir sklandžiai tai vyksta. O reikia labai greitai. Geriausia - šiandien. Mažesnėse gydymo įstaigose medikai tikrai neturi nieko, o jiems bet kada gali tekti mestis į kovą. Mūsų projektas "Laikykitės, medikai!" yra labai greitas. Nuo vakar vieni "Laisvės TV" komandos žmonės skambina į gydymo įstaigas, registruoja priemonių poreikį ir tariasi su specialistais. Kiti ieško būdų, kur, kaip ir už geriausią kainą įgyti reikalingų priemonių ir koordinuos įsigijimą ir pristatymą. Ir tam reikia pinigų, todėl labai kviečiu visus prisidėti prie šitos iniciatyvos. Viešai dalinsimės surinkta pinigų suma ir informacija, kur, kam ir ko yra nupirkta ir perduota. Kiekvienas žingsnis ir kiekvienas euras bus apskaityti ir parodyti. Tai nebus didingi valstybiniai milijonai, bet kiekviena kaukė ir kiekvienas respiratorius, kiekvieni antbačiai yra aukso vertės", - vakar prieš pietus žinią paskelbė Andrius Tapinas.

Šiandien, praėjus parai po akcijos paskelbimo, sąskaitoje komanda jau turi daugiau kaip 140 000 eurų. Komanda išsamiai paaiškina kokius veiksmus vykdo, kam padės ir su kuo kontaktuoja bei, svarbiausia, kur galima paaukoti:

Šiam momentui esame suskaičiavę 11 ligoninių (Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Jonavos, Kėdainių, Ukmergės, Gargždų, Kaišiadorių, Joniškio ir Klaipėdos) poreikį. Kitos ligoninės ir NVO dar skaičiuojasi, idealiu atveju norėtume prie to prijungti ir poliklinikas bei vaistines.

Poreikis yra 80 000 komplektų (į komplektą įeina: antbačiai, kombinezonai, respiratoriai, pirštinės, veido skydeliai/akiniai, veido kaukės). Su visa nežmoniška pagarba mūsų ministerijai, raminančiai, kad pati susitvarkys, ligoninės yra ant ribos – kai kur nėra beveik nieko, o reikia jau ryt-poryt.

Mūsų tiekimo komanda su verslo konsultantais šitas dvi dienas dirbo dviem kryptimis, iš kur gauti tų komplektų.

1. Lietuvos didmenininkai. Čia yra problema – kai kurie patriotiškieji verslininkai nelabai linkę parduoti mums, pasak ekspertų, greičiausiai dėl to, kad nori savo turimą produkciją eksportuoti į Italiją, Ispaniją ir kitas šalis už gerokai didesnę kainą.

Tačiau yra ir tokių, kaip BIGBOX.LT, kurie ieško būdų, kaip spręsti krizinę situaciją ir ką tik gavau laišką iš jų vadovo, jog rytoj turėtume sužinoti, kiek respiratorių jie galės suteikti mūsų poreikiams nemokamai.

Rytoj tęsime derybas ir su kitais Lietuvos verslininkais, jeigu jūs skaitote ir turite bet kokį kiekį mano minėtų priemonių – labai prašau, atsisakykite to papildomo euro pelno ir parduokite juos mums, kad galėtume kuo greičiau perduoti Lietuvos medikams.

2. Kinija. Dirbam su skirtingais žmonėmis, kurie žino vietinę rinką. Informacija prieštaringa – vieni sako, kad dabar išvežti priemonių iš Kinijos beveik neįmanoma, kiti, kad gali strigti prie muitinės neaišku kuriam laikui, treti, kad priemonės neaišku ar bus sertifikuotos. Rytoj mėginsime turėti aiškesnį paveikslą.

3. Izraelis. Kol kas realiausias kanalas, dabar jie vertina mūsų poreikį, turėtų pateikti kainas ir kalbama apie pristatymą kitos savaitės pradžioje.

Taip, yra daug neaiškumų, bet tiek yra padaryta per nepilną dieną ir mūsų komanda nusiteikusi non-stop dirbti toliau, kad kuo greičiau pradėtume tenkinti ligoninių poreikius.

Ir aš tik noriu labai nuoširdžiai padėkoti - visų pirma "Laisvės TV" žmonėms, žinoma, visiems parėmusiems, visiems, kurie rašė pagrindinei projekto koordinatorei Gabijai su patarimais ir pasiūlymais. Labai labai ačiū.

Dar kartą primenu – mes visi vienoje valtyje. Po vieną neišplauksim. Padėkite medikams padėti mums.

Sąskaita paramai:

Všį “Laisvės TV”
LT16 7300 0101 5692 7144
Swift: HABALT22
Adresas: Verkių 31B-2
Aukojimo paskirtis: Laikykitės, medikai!REDAKCIJA REKOMENDUOJA