REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 13 d. 20:20

„Amber Grid“ vadovas apie avariją Pasvalyje: dujų tiekimas į Latviją pristabdytas, Lietuvoje jis nebus apribotas

Pasvalys

„Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius. Erikas Ovčarenko/BNS/Fotobankas

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


256461

Penktadienio vakarą netoli Pasvalio sprogus magistraliniam „Amber Grid“ valdomam dujotiekiui, buvo pažeista viena dujotiekio trasa, antroji liko sveika. Pasak įmonės, dėl avarijos laikinai sutriko dujų tiekimas Šiaurės Lietuvoje ir Latvijoje.

„Įvykio vietoje dirba „Amber Grid“ ir priešgaisrinės apsaugos specialistai. Iškart po avarijos buvo užsuktos dujų sklendės, esančios 18 km atstumu, tad prireiks laiko kol ištekančios dujos išdegs. Šiuo metu matoma liepsna jau yra gerokai sumažėjusi“, – iš įvykio vietos sakė „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Jis prideda, kad joks turtas ir gyventojai, pirminiais duomenimis, nenukentėjo. Ugniagesiai, dėl sumažėjusios liepsnos, jau gali dirbti arčiau avarijos vietos.

N. Biknius sako, kad kol kas piktybinė veikla kaip avarijos priežastis nėra svarstoma.

N. Biknius prideda, kad dujotiekiu buvo tiekiamos dujos ir Latvijos kryptimi, tiekimą į kaimyninę šalį planuojamą atstatyti.

„Šiuo metu tiekimas į Latviją yra pristabdytas, jį planuojama atnaujinti iškart po avarijos. (...) Regione taip pat yra požeminė dujų saugykla, iš kurios, prireikus, klientai galės būti aprūpinami dujomis“, – sakė N. Biknius.

Įmonės vadovas pridėjo, kad šioje vietovėje nuolat vykdomi dujotiekio priežiūros darbai. Tiriant avarijos priežastis, bus tikrinama, ar penktadienį toje vietoje buvo atliekami kokie nors darbai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA