REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 15 d. 14:00

„Amber Grid“ atnaujino pažeistą dujotiekį Pasvalio rajone, bus tikrinami greta esantys dujotiekio ruožai

Pasvalys

Pasvalio r. administracijos direktoriaus nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


256529

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ specialistai pakeitė Pasvalio rajone incidento metu pažeisto dujotiekio atkarpą. Iki sekmadienio paryčių trukusių darbų metu buvo išpjautas pažeistas dešimties metrų ilgio vamzdynas, įstatyta nauja jo dalis, o montavimo siūlės peršviestos rentgenu. Šiuo metu toliau tikrinami kiti šio dujotiekio ruožai, esantys arti incidento vietos. Atlikus visus patikrinimo darbus, bus atnaujintas dujų tiekimas atstatytu dujotiekiu, rašoma „Amber Grid“ pranešime.

Šiuo metu incidento vietoje vyksta pasiruošimas greta esančių dujotiekio ruožų patikrinimo darbams. Intensyvūs darbai bus vykdomi šiandien vakare apie 20-21 val., todėl prašome vietos gyventojų supratimo dėl galimo didesnio triukšmo darbų metu.

Penktadienį vakare įvykusio incidento priežastys paaiškės teisėsaugos institucijų, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) bei „Amber Grid“ ekspertų komisijos tyrimų metu. Preliminariu bendrovės vertinimu, incidentas įvyko dėl techninio pobūdžio priežasčių.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems specialiųjų tarnybų pareigūnams, kurie itin operatyviai ir profesionaliai ėmėsi veiksmų apsaugant vietos gyventojus, o vėliau ir likviduojant incidento padarinius – ugniagesiams, policijos pareigūnams, vietos savivaldos vadovams. Visoms tyrimą atliekančiomis institucijomis teikiame visą mums žinomą informaciją apie įvykį. Su žemės savininku, kurio sklype įvyko incidentas, bendraujame dėl nuostolių atlyginimo. Taip pat dėkojame ir apie įvykį pranešusiam gyventojui“, – sakė „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

Pasak jo, tokio pobūdžio incidentai dujų perdavimo sistemose yra reti. „Nuolat atliekame dujotiekių patikrą ir vidinę jų diagnostiką patikimais tikslius parametrus fiksuojančiais įrenginiais. Vadovaujamės tarptautinėmis taisyklėmis ir praktikomis, laikomės Lietuvoje galiojančių taisyklių bei reikalavimų. Tačiau visame pasaulyje dujotiekiai yra potencialiai pavojingi įrenginiai, todėl būnant jų aplinkoje privalu elgtis atsargiai. Ištyrus incidento priežastis įvertinsime ir galimybę tobulinti dujotiekių priežiūrą, kad tokie įvykiai nepasikartotų“, – teigia N. Biknius.

Dujotiekyje, kuriuo tiekiamos dujos į Šiaurės Lietuvą ir Latviją, penktadienį įvykęs incidentas buvo lokalizuotas per 4 valandas. Įvykio metu žmonės nenukentėjo. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo nedelsiant nutrauktas, ugnis degė kol išdegė vamzdyno atkarpoje buvusios dujos. Pažeistos dujotiekio atstatymą specialistai pradėjo po to, kai įvykio vietą apžiūrėjo ir leidimą pradėti darbus davė tyrimą atliekančios teisėsaugos institucijos.

Incidento vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai į Latvijos pusę einantys dujotiekiai. Incidentas įvyko viename iš jų, kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Pasvalio rajono ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams dujų tiekimas buvo užtikrinamas lygiagrečiai įrengtu dujotiekiu. Tą patį vakarą buvo atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją.

ELTA primena, kad penktadienio vakarą ties Pasvaliu „Amber Grid“ dujotiekyje įvyko avarija. Pranešama, kad sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesino į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių komandos.

Įmonė pranešė, kad šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams buvo užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu.

Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.

Galiausiai, dujotiekyje įvykęs incidentas buvo lokalizuotas. Pirminiais duomenimis, įvykio metu žmonės nenukentėjo. Incidento metu užsidegusios dujos po maždaug 4 valandų nustojo degti, praneša „Amber Grid“.

Pasvalio rajono ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams dujų tiekimas užtikrinamas lygiagrečiai įrengtu dujotiekiu. Tą patį vakarą buvo atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją.

Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas tvirtina, kad Valakėlių kaimo gyventojai, kurie dėl penktadienį įvykusios avarijos dujotiekio atkarpoje buvo evakuoti, yra grįžę namo. Jis taip pat aiškina, kad Pasvalio rajone šiuo metu yra saugu, tačiau kelias ryte buvo uždarytas dėl dujotiekio remonto darbų.

Meras negalėjo pasakyti, kiek truks vamzdžių remontų darbai. Nors, anot jo, „Amber grid“ generalinis direktorius patikino, kad darbai turėtų trukti apie savaitę, tačiau viskas paaiškės artimiausiu metu, kai bus matoma situacija „po žeme“.

Sekmadienį Pasvalio rajono administracijos direktorius Povilas Balčiūnas pranešė, kad kelio Pasvalys–Šiauliai atkarpa ties Valakėliais, prie penktadienį įvykusios dujotiekio avarijos vietos, jau atidaryta.REDAKCIJA REKOMENDUOJA