REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 5 d. 08:38

Alytaus vizualiųjų menų centre paminėta Lietuvos žydų gelbėtojų diena

Alytus

Eglės Juodžiukynienės nuotr.

Vilija BaguckienėŠaltinis: Alytaus Putinų gimnazijos inf.


293917

Kovo 1 dieną yra minima Lietuvos žydų gelbėtojų diena. Todėl vasario 29 dieną Alytaus vizualiųjų menų centre įvyko renginys, skirtas šiai dienai paminėti.

Žydų gyvenimas iki karo (kasdienybė, pramogos, svajonės) atsispindėjo inscenizacijoje „Batistinis Kasriliškėse“ (režisierius Arvydas Kinderis). Joje dalyvavo Alytaus švietimo įstaigų Tolerancijos ugdymo centrai, veikiantys Alytaus Adolfo Ramanausko- Vanago, Alytaus Putinų ir Alytus Jotvingių gimnazijose, Alytaus Piliakalnio progimnazijoje, Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje, Alytaus „Drevinuko“ darželyje-mokykloje.

Holokausto tragediją išgyvenusios mergaitės ir jos gelbėtojų istoriją „Nepamiršti‘ (pagal vieną istoriją iš knygos „Išgelbėti bulvių maišuose“) vizualizavo Daugų Vlado Mirono gimnazijos teatrinukai (režisierė Žiedūnė Maldonienė).

Tam tikru istorijos laikotarpiu žmonėms buvo „užrištos burnos“ ir apie tai nebuvo galima kalbėti. Garbingi, moralūs ir drąsūs! Tokie yra pasaulio tautų teisuoliai, gelbėję žydus.Toks turi būti kiekvienas iš mūsų! Renginyje taip pat dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas ir edukacinių programų koordinatorė Ingrida Vilkienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA