PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 20 d. 09:44

Alkani nebūsime – svarbiau saugoti save ir aplinkinius

Klaipėda

Vitos VITAITĖS asociatyvi nuotr.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


121996

Nuo šios savaitės šalyje paskelbtas karantinas pakeitė žmonių planus, bet įpročių – ne. Kai kurios Gargždų parduotuvės pirmadienį pasitiko tuščiomis lentynomis, bet pirkėjai lankosi ir šią savaitę. Kaimo parduotuvių žmonės nešlavė – pirko tai, kas būtina. „Reikia protingai baimintis koronaviruso, nepanikuoti ir atitinkamai saugotis“, – kalbėjo verslininkai ir gyventojai.

Stengiasi dirbti saugiai

Parduotuvėlė „Šakočių rojus“ Gargžduose veikia tuo pačiu laiku kaip ir anksčiau. Savininkas Gediminas Venckus patikino, jog čia teka įprastas gyvenimas: žmonės perka savo mėgstamą duoną ar saldumynus. „Juk dar neuždrausta lankytis svečiuose“, – šyptelėjo verslininkas.

Jis tvirtino, jog laikosi visų reikalavimų, kad apsisaugotų nuo pavojingojo viruso: yra dezinfekuojančio skysčio ir pirkėjai gali naudotis. Parduotuvėlėje eilėje saugiu atstumu laukia tik 3 žmonės, o jeigu ateina daugiau, tenka luktelėti už durų, lauke, ir niekas dėl to nereiškia pretenzijų. G. Venckus pastebėjo, jog viename prekybos centre matęs, kad žmonės susigrūdę prie kasos ir tai esą pavojinga. Verslininkas patenkintas, kad tiekėjai veš prekes tuo pačiu laiku, ir neketina jų branginti.

Pirmadienį pieno produktų parduotuvėje „Čia“ apsilankę pirkėjai daugiau nei įprastai pirko sviesto, pieno, grietinės – iki darbo pabaigos jų pritrūko. „Gal nenori dažnai lankytis parduotuvėje? – spėliojo pardavėja Rūta Bružienė. – Visgi teks užsisakyti didesnius kiekius.“

Parduotuvė „Gargždų vasara“ pirmadienį pasitiko tuščiomis lentynomis ir šaldytuvais. Savaitgalį pirkėjai šlavė viską: nuo muilo iki mėsos gaminių. „Tačiau pirmąją savaitės dieną tiekėjai iš pat ryto pradėjo vežti mėsos produktus, duonos gaminius. Ir žmonės taip nebeplūsta – normali prekyba, – sakė parduotuvės savininkė Jad­vyga Skuodienė. – Stengiamės saugoti pirkėjus ir pačios saugomės. Žmonės supranta situaciją ir elgiasi kultūringai.“

Pakeitė „Brožių virtuvės“ planus

Savaitės pradžioje Gargžduose „Brožių virtuvės“ laukęs būrelis žmonių teikė vilties komandai. Mat dėl plintančio koronaviruso uždraudus renginius, šios įmonės paslaugų nebereikia klientams, kurie buvo užsisakę maisto susibūrimams kaimo turizmo sodybose kovo-balandžio mėnesiais. Dabar „Brožių virtuvei“ beliko išvežiojamoji prekyba: darbo dienomis Gargžduose, šalia turgaus, siūlo karštus savo pagamintus patiekalus – dienos pietus išsinešimui. Galima rinktis iš 10 patiekalų, kainuojančių nuo 0,8 iki 3,5 Eur. „Tačiau pirmadienį teko nusivilti, nes pardavėme mažiau nei įprastai, be to, mūsų klientai pasakė, jog atėjo paskutinį kartą, nes karantino metu dirbs iš namų nuotoliniu būdu, – sakė „Brožių virtuvės“ vadovė Vida Riaukienė. – Nežinome, kiek bus valgytojų, tačiau mes vešime maistą kasdien. Galėtume pristatyti pietus ir į įmones, nesvarbu, kiek būtų norinčiųjų.“

Alkio nereikės kentėti

Ant Tilvikų kaimo maisto prekių parduotuvės durų žmones pasitinka skelbimas apie karantiną, priminta, kaip saugiai turi elgtis pirkėjai – nečiaudėti, nekosėti, nečiupinėti prekių ir kita. Anot savininkės Violetos Vaitkienės, kaimo žmonės ir laikosi nurodymų – greičiau išsirenka ir išeina. Tiekėjai taip pat atsargesni: pirmadienį duoną, pieną ir jo produktus atvežę dirbo su vienkartinėmis pirštinėmis, turėjo dezinfekuojančių skysčių.

Gyventojai nepuolė šluoti parduotuvės – visų būtiniausių maisto prekių yra. „Galbūt todėl, kad dalis augina gyvulius, laiko paukščius, – svarstė ji. – Tačiau ir nereikia prisikaupti maišų makaronų ar kruopų – juk suges, o karantinas juk vis tiek baigsis.“

V. Vaitkienė patikino, jog maisto prekes tiekiančių įmonių vadybininkai pažadėjo, jog produkcijos užteks – nereikės badauti.

Saugokis ir Dievas saugos

Tilvikų kaimo ūkininkė Barbora Petkevičienė sakė maisto atsargų užteksianti mėnesiui, o pritrūkusi nusipirks parduotuvėje. „Baimintis viruso reikia protingai: nekontaktuoti su parvykusiais iš užsienio, o tie, kurie sugrįžo, privalo pasisakyti“, – įsitikinusi ji.

Sodininkystę puoselėjanti Petkevičių šeima ketina savaitgalį į Gargždų turgų atvežti paskutinius obuolius. Šie baigėsi ankstyvą pavasarį, o pernai užteko iki vasaros.

„Kaip gali apsiversti gyvenimas – netikėjome, jog Kinijoje išplitęs virusas pasieks ir Klaipėdą, – stebėjosi Eugenija Valantinienė, smulkaus pieno ūkio savininkė iš Gelžinių kaimo, Dovilų seniūnijos. – Baimės yra – laikomės visų rekomenduojamų atsargumo priemonių.“

Ji veža pieną ir daržoves parduoti Klaipėdos gyventojams. „Pirmadienį susirinko trigubai daugiau nei įprastai. Rimti, susikaupę, nebejuokavo kaip anksčiau, – sakė ūkininkė. – Buvau apsivilkusi pagal visus reikalavimus, su kauke ant veido, vienkartiniais batais ir pirštinėmis. Juk sakoma: saugokis ir Dievas saugos“. Tačiau artimieji verčia ūkininkę atsisakyti šios prekybos. Taigi žada iš pieno gaminti sviestą, likusį sugirdys veršiams.