REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 12 d. 14:08

Aktyvūs Šiaulių pedagogai nauju rekordu pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius


288953

Aktyvių šiauliečių pedagogų komanda VšĮ „Pravers“ savo sąskaitoje turi jau ne vieną išskirtinį rekordą. Šį kartą užfiksuotas jau 34-asis – didžiausias vokas Lietuvoje. Jis pribloškia ne tik išskirtiniu dydžiu, bet ir turi jautrią simbolinę prasmę – išreikšti padėką Sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę žuvusiems šalies gynėjams.

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčios parapijos namų salėje net ant kelių stalų padėtas vos telpa didžiulis vokas. Jį pagamino aktyvių šiauliečių pedagogų komanda VšĮ „Pravers“, siekianti užfiksuoti dar vieną Lietuvos rekordą. Rekordo fiksavimo komisijos nariai kruopščiai voką išmatuoja. Paaiškėja, kad jis yra net 5 metrų pločio ir daugiau kaip 2 metrų aukščio. Kadangi iki šiol niekas panašaus rekordo nefiksavo, šis vokas turėtų būti agentūros „Factum“ įrašytas į Lietuvos išskirtinių pasiekimų knygą.

VšĮ „Pravers“ direktorė bei viena idėjos sumanytojų ir įgyvendintojų Reanata Veršinskienė sako, kad mušti rekordus – labai smagu, tačiau šis vokas gamintas ir siekiant įprasminti Sausio 13-ąją žuvusių laisvės gynėjų atminimą.

„Kadangi atkeliauja Sausio 13-oji ir mes ją pasitinkame ne tik širdyje turėdami tą padėkos jausmą, bet ir tam tikrais veiksmais, darbais. Sumąstėme, kad galėtų būti bendra didelė didelė padėka, kad visi norintys žmonės galėtų parašyti padėkos laišką mūsų žuvusiems laisvės gynėjams. Bet laiškus juk reikia išsiųsti. Kadangi tų laiškų turėtų būti labai labai daug, jau dabar yra daugybė rašančių, į paprastą voką juk niekas netilps“, – šypsosi R. Veršinskienė.

Gaminat voką rekordininką mokytojų komandai teko nemenkai paplušėti. Pradėję antradienį, jie darbavosi kiekvieną vakarą iki išnaktų, o baigė darbą tik penktadienį. Milžiniškam vokui pagaminti sunaudota beveik 83 kvadratiniai metrai popieriaus, 4 kilogramai klijų ir apie 16 metrų spalvotos lipnios juostos. Ant voko priklijuotas ir specialiai jam pagamintas milžiniškas pašto ženklas su Gediminaičių stulpais.

R. Veršinskienė neslepia, kad gaminant tokio dydžio voką teko susidurti ir su iššūkiais.

„Popierius yra pakankamai storas, sunkoka jį suklijuoti, jis limpa, limpa, paskui atlimpa. Tai ieškojome geriausių klijų, kurie čia labiausiai tinka, kad būtų tvirti ir laiškai mūsų neišbyrėtų. Reikėjo pasukti galvą ir kaip jį išeksponuoti – kaip ir ant ko padėti, kad nebūtų tokioje plokščioje padėtyje. Ir, žinoma, komisijai iššūkis buvo, nes reikėjo ženklą priklijuoti, reikėjo apversti, o vokas didžiulis, tai čia buvo iššūkis“, – sako R. Veršinskienė.

Parašyti laišką žuvusiems laisvės gynėjams visi norintys kviečiami iki kito sekmadienio. Visi iki vieno laiškai tuomet bus garsiai perskaityti, o 12:30 val. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Gintaras Jonikas aukos šventąsias mišias.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA