REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Lapkričio 28 d. 20:03

Advokatai tradiciškai žygiuos Gedimino prospektu

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


21688

Šį penktadienį, gruodžio 1 d., 11.30 val.Gedimino prospektą Vilniuje užtvindys tradicinė advokatų eisena „Teisingumo liepsna“. Iškilmingas advokatų žygis pagrindine Vilniaus gatve prasidės nuo Lietuvos mokslų akademijos ir tęsis iki paminklo „Tremtinių aukuras“ prie Vilniaus apygardos teismo.

Ši advokatų eisena, prie kurios pakviesti prisijungti ir jų padėjėjai bei teisės studentai, yra skirta vienyti advokatų bendruomenę, pagerbti profesinę misiją ir priminti visuomenei, kad jie turi patikimus žmogaus teisių gynėjus ir patarėjus. Advokatai Gedimino prospektu žygiuos vilkėdami mantijas – žmogaus teisėtų interesų gynimo simbolį.

„Viduryje dienos išeidami į centrinę Vilniaus gatvę ir vilkėdami mantijas mes norime priminti Konstitucijoje įtvirtintą atviros, teisingos bei darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės siekio svarbą“, - sako Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Eisena „Teisingumo liepsna“ yra pirmasis šių metų Advokatūros savaitės renginys. Trečius metus iš eilės vykstanti Advokatūros savaitė yra skirta paminėti advokatų profesijos dieną, įtrauktą į Lietuvos įsimintinų dienų sąrašą.

Eisenos pradėtą Advokatūros savaitę pratęs tarptautinė konferencija „Advokato socialinė atsakomybė“, o užbaigs gruodžio 8 d. vyksiantis iškilmingas Gala vakaras Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Visos šventinės savaitės metu advokatai lankysis mokyklose ir supažindins moksleivius su savo profesija, taip pat teiks nemokamas teisines konsultacijas socialiai pažeidžiamiausiems visuomenės nariams.

Renginio tipas: Advokatų eisena
Renginio data: Penktadienis, 2017 m. gruodžio 1 d.
Renginio pradžia: 11:30
Renginio pabaiga: Penktadienis, 2017 m. gruodžio 1 d.
Renginio vieta: Gedimino prospektas (pradžia - Lietuvos mokslų akademija)

Saulė NorvilaitėREDAKCIJA REKOMENDUOJA