REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių energija2023 m. Balandžio 26 d. 15:00

AB „Šiaulių energija“ sukvietė visus besidominčius renovacijos aktualijomis

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


266592

2023 m. balandžio 20 d. AB „Šiaulių energija“ vykęs seminaras daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema subūrė kelias dešimtis daugiabučių namų pirmininkų, administratorių, valdytojų ir pavienių gyventojų.

AB „Šiaulių energija“, paskirta Šiaulių miesto savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos įgyvendinimo administratoriumi ir būdama suinteresuota seminaro nauda, jam ruošėsi atsakingai. Apie planuojamą renginį informavo tiesiogiai – elektroniniu paštu kvietimus išsiuntė beveik 300 daugiabučių namų pirmininkų, su labiau besidominčiais bendravo individualiai, agitavo aktyviai jame dalyvauti. Informacija apie organizuojamą renginį buvo patalpinta ne tik bendrovės, bet ir Šiaulių miesto savivaldybės tinklalapiuose ir regioninių naujienų platformoje www.etaplius.lt.

Susirinkusiems dalyviams lektoriai pateikė naudingos, o svarbiausia – naujausios informacijos apie renovaciją energetiniais-statybiniais, ekonominiais ir teisiniais klausimais. Klausytojai buvo itin aktyvūs: lektoriams uždavė gausybę praktinių klausimų, į kuriuos visus išsamiai atsakyta.

Inžinierius - praktikas Algimantas Šiaučiūnas, turintis daugiametę patirtį statybos procesų valdymo ir konsultavimo srityje, būdamas daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) techninės priežiūros vadovu, patarė kaip pasiruošti renovacijai, akcentavo energetinį efektyvumą didinančių priemonių svarbą ir jų įvairovę. Pranešėjas didelį dėmesį skyrė renovacijos darbų kokybės užtikrinimui, pristatė dažniausiai pasitaikančias renovacijos klaidas ir patarė, kaip jų būtų galima išvengti.

Edvinas Bindokas - ekonomistas, finansų ir ekonominių procesų valdymo vadovas, daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) ekspertas pristatė daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos finansavimo tvarką, ekonominę naudą, gyventojų lūkesčius, patarė, kaip nesuklysti ruošiant daugiabučio namo investicijų planą bei pristatė mažosios renovacijos programą. Pranešėjas akcentavo, kad daugiabučio namo atnaujinimas – tai daugiau nei vien tiesioginės ekonominės naudos siekimas. Siekiant įvertinti renovacijos atsiperkamumą, tikslinga atsižvelgti ne tik šildymo išlaidų sumažėjimą, bet ir kitas renovacijos naudas, tokias kaip pailgėjusį pastato eksploatacijos laiką, pagerėjusią gyvenimo kokybę, padidėjusią turto vertę ir kt.

Būsto rūmų teisininkas Rolandas Klimavičius, turintis didelę daugiabučių namų valdymo, teisinių ginčų sprendimo, teisės aktų rengimo ir atstovavimo teismuose patirtį, kalbėjo apie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros, inicijavusios seminarą, vaidmens svarbą renovacijos procese, valstybės paramos teikimą, pristatė dalyvavimo atnaujinimo programoje būdus ir kitus aktualius klausimus šia tema.

Jei negalėjote dalyvauti seminare ir svarstote savo daugiabučio namo renovacijos galimybę, domina naujausia informacija apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, maloniai prašome kreiptis į AB „Šiaulių energija“ Daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrių, adresu Pramonės g. 10, Šiauliai, II-ame administraciniame pastate (gamybos korpuse, prie įvažiavimo į teritoriją), 303 kab., el. paštu renovacija@senergija.lt arba tel. (841) 591 238.

Negalėjusius dalyvauti seminare kviečiame susipažinti su pateikta medžiaga:

Inžinieriaus Algimanto Šiaučiūno pristatymas https://www.senergija.lt/uploads/Renovacija/Mokomoji%20med%C5%BEiaga/Algimantas_Siauciunas_Inzinerine_dalis_prezentacija.pdf

Ekonomisto Edvino Bindoko pristatymas https://www.senergija.lt/uploads/Renovacija/Mokomoji%20med%C5%BEiaga/Edvinas_Bindokas_Alina_Kanaporiene_Ekonomine_dalis_prezentacija.pdf

Teisininko Rolando Klimavičiaus pristatymas https://www.senergija.lt/uploads/Renovacija/Mokomoji%20med%C5%BEiaga/Rolandas_Klimavicius_Teisine_dalis_prezentacija.pdf

Gali būti aktualu: putų polistirolasREDAKCIJA REKOMENDUOJA