REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 29 d. 15:42

A. Veryga traukiasi iš prezidento rinkimų: LVŽS rems I. Vėgėlę

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


296598

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba nutarė pasitraukti iš prezidento rinkimų ir nebekelti parlamentaro, buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kandidatūros. Tarybos sprendimu, „valstiečiai“ šalies vadovo rinkimuose rems advokatą Igną Vėgėlę.

Pastarieji sprendimai priimti penktadienio popietę Babtuose vykusiame LVŽS tarybos posėdyje.

Kaip teigiama partijos išplatintame pranešime, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio nuomone, LVŽS privalo pasitraukti iš prezidento rinkimų, jeigu norima, kad gegužę vykstantis balsavimas baigtųsi „tradicinių vertybių ir tikrų darbų Lietuvai pergale“. Jo teigimu, „valsteičių“ taryba įvertino ir viešosios nuomonės apklausų duomenis, kuriuose LVŽS rėmėjų balsai pasiskirsto tarp A. Verygos, I. Vėgėlės ir Gitano Nausėdos.

„Gerbiame rinkėjų pasirinkimą ir suprantame, jog situacija klostosi taip, kad konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė nepateks į antrą turą, jei Ignas Vėgėlė surinks pakankamai balsų. Todėl būtinas Aurelijaus Verygos pasitraukimas iš rinkimų kampanijos“, – teigia R. Karbauskis, ragindamas ir kitus tradicines vertybes atstovaujančius pretendentus atsiimti savo kandidatūras.

Atsiėmęs savo kandidatūrą, A. Veryga tapo LVŽS sąrašo į Europos Parlamentą (EP) lyderiu.

Viešojoje erdvėje pasigirdo svarstymai dėl galimos LVŽS paramos I. Vėgėlei po to, kai šią savaitę kandidatai į prezidentus pasidalijo nuotraukomis ir komentarais iš judviejų susitikimo.

Politikai sutartinai teigė, kad susitikime buvo aptartos Lietuvos politinės aktualijos ir problemos, taip pat juos vienijantys vertybiniai klausimai.

ELTA primena, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA