REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 2 d. 14:00

A. Tapinas: Turkija Lietuvai padovanos „Bayraktar“ droną

Pasaulis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


229670

Turkija padovanos kovinį „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai, ketvirtadienį socialiniuose tinkluose pranešė žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, per kelias dienas surinkęs žmonių aukas šiam bepiločiam orlaiviui.

„Karštai iš Stambulo – Turkija yra sužavėta mažos Lietuvos žmonių ryžtu padėti Ukrainai, kad taip pavyko surinkti pinigus ir kad Bayraktaro vardas jau kelios dienos skamba visame pasaulyje.

Todėl Turkija ir Baykar gamintojas nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais. Tiksli kaina neskelbiama, bet tai tikrai daugiau nei vienas ar keli milijonai eurų.

Dar geriau – Turkija pažadėjo maksimalų greitį šiam projektui, mūsų atstovų nuomone, gal net per tris savaites mūsų Bayraktaras bus paruoštas ir Lietuvos karinės oro pajėgos nuskris jo parsigabenti, kad galėtų dar patys užmesti akį ir kuo greičiau perduoti Ukrainai.

Turkai taip pat pažadėjo papuošti Bayraktarą Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu. Nacionalinis vardo rinkimas startuoja jau rytoj“, – skelbiama įraše.

Pasak jo, žmonių suaukoti 1,5 mln. eurų bus pervesti Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, už šias lėšas dronas bus pilnai apginkluotas.

Likusi suma – 4,4 mln. eurų – Turkijos pageidavimu turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai, nurodė A. Tapinas.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA