PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 5 d. 18:18

A. Anušauskas tikisi, kad JAV pajėgos Lietuvoje liks ir po 2025-ųjų

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


266480

Jungtinių Valstijų (JAV) rotacinės pajėgos padeda atgrasyti potencialų priešininką, tikimasi, kad Lietuvoje jos liks ir po 2025-ųjų, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„JAV buvimas regione yra labai svarbus siekiant atgrasyti potencialų priešininką. Lietuva yra dėkinga JAV už įsipareigojimus užtikrinti mūsų saugumą ir JAV pajėgų buvimą regione. Tikimės, kad jis bus pratęstas ir po 2025-ųjų“, – penktadienį JAV analitinio centro „Atlantic Council“ konferencijoje sakė A. Anušauskas.

JAV yra strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. Šalis Lietuvoje nuo 2019 metų rotuoja batalioną – daugiau nei 500 karių. Pagal šiuo metu galiojantį JAV rotacinių pajėgų planą Baltijos šalims šios pajėgos bus dislokuotos iki 2025 metų pabaigos.

Kalbėdamas apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą, ministras taip pat pridūrė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „atidžiai stebės Vilniaus viršūnių susitikimo rezultatus.“

Anot A. Anušausko, liepą vyksiančio NATO viršūnių susitikime išsikeltų rezultatų įgyvendinimas turėtų būti vykdomas ambicingai.

Lietuva artėjančiame Aljanso susitikime tikisi, kad NATO šalys apsispręs įtvirtinti priešakinės gynybos principus, sudarysiančius pagrindą NATO rytuose dislokuoti daugiau karių, taip pat įsipareigos didinti gynybos finansavimą iki mažiausiai 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) bei susitars dėl Ukrainos narystės perspektyvos.