REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 6 d. 16:01

A. Anušauskas: rytoj Vyriausybė patvirtins „Bayraktaro“ perdavimą Ukrainai

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


239369

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tvirtina, kad Lietuvos kariuomenė garantuoja, jog kovinis dronas „Bayraktar“ ir visa ginkluotė bus pristatyta į Ukrainą nedelsiant.

„Tikslios valandos nepasakysiu, bet ginkluotė iškeliaus praktiškai po viešos apžiūros, nes liko vienintelis formalumas, kurį mes atliekame. Valstybei ginkluotę perduodame oficialiai, sutvarkydami dokumentus, mums nėra ko slėpti ir rytoj Vyriausybė patvirtina šio „Bayraktaro“ perdavimą Ukrainai“, – trečiadienį Šiauliuose „Bayraktaro“ pristatymo metu teigė A. Anušauskas.

Kaip jau skelbta šalies gyventojai surinko pinigus koviniam dronui, o Turkijos įmonė jį padovanojo Lietuvai, kuri jį perduos Ukrainai, kovojančiai labai nelygią kovą su priešu.

„Yra sakoma, kad vienu ginklu karo nelaimėsi, tačiau simboliai bet kuriame kare, ypač kare prieš agresorių, yra nepaprastai svarbūs“, – sakė politikas.

„Per labai trumpą laiką buvo surinkti pinigai, per labai trumpą laiką šis ginklas atsidūrė Lietuvoje, įprastai tai užtrunka keletą mėnesių. Mes matome jį čia, ant savo žemės, jau po keturių savaičių nuo susitarimų pasirašymo“, – pridūrė jis.

A. Anušauskas tikino, kad „Bayraktaro“ apginklavimui buvo pasitelkta pusantro milijono visuomenės skirtų eurų. Jis pažymėjo, kad žmonės turi teisę apžiūrėti droną, kuriam skyrė savo pinigus.

„Manau, kad visi turi teisę tie žmonės, kurie prisidėjo, kurie norėjo prisidėti ir remia Ukrainą, pamatyti savo bendrų pastangų produktą. Manau, kad tos kelios valandos jiems yra ne mažiau svarbios, pamatant, kad kartu jie gali padaryti daug“, – sakė ministras.

ELTA primena, kad visuomenininkas A. Tapinas inicijavo paramos Ukrainai akciją, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti. Šis ginklas pasiteisino Ukrainos karinėms pajėgoms atremiant okupacinę Rusijos kariuomenę. Lėšos buvo surinktos per tris dienas.

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas birželio pradžioje pranešė, kad Turkija ir dronų gamintojas kovinį droną Lietuvai dovanoja, o visuomenės surinkta parama, Turkijos prašymu, bus skirta humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai.

Trečiadienį Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos iš Stambulo į Lietuvą pargabeno kovinį orlaivį „Bayraktar TB2“ su amunicija. „Vanago“ vardu piliečių pavadintas orlaivis apginkluotas ir bus netrukus perduotas Ukrainos kovotojams. Lietuvos krašto apsaugos ministerija droną apginklavo raketomis ir visas krovinys atskraidintas į aviacijos bazę Šiauliuose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA