Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Parengta pagal Mirror.co.ukŠaltinis: Etaplius.LT

293343

Aštuonerių metų vunderkindas pateko į istoriją – berniukas įveikė 37 metų šachmatų didmeistrį. Ashwathas Kaushikas neseniai tapo jauniausiu žaidėju, kada nors įveikusiu šachmatų didmeistrį klasikinio turnyro partijoje.

Šveicarijoje vykusiame šachmatų turnyre A. Kaushikas įveikė 37 metų Jaceką Stopą, tuo priblokšdamas publiką ir šachmatų gerbėjus visame pasaulyje.

Po pergalės A. Kaushikas svetainei Chess.com teigė besididžiuojantis savimi: „Jaučiausi tikrai įdomiai ir nuostabiai. Aš didžiavausi savo žaidimu ir tuo, kaip žaidžiau, ypač dėl to, kad vienu metu buvau prastesnis, bet sugebėjau po to sugrįžti ir laimėti.“

Singapūre gyvenantis berniukas gimė 2015 m. Indijoje. Šachmatų pasaulyje jis iškilo į žvaigždes tada, kai laimėjo daugybę jaunimo turnyrų visame pasaulyje – net 2022 m. tapo pasaulio iki 8 metų „Rapid“ čempionu. Prieš dvejus metus, būdamas šešerių, A. Kaushikas iškovojo aukso medalį 2022 m. pasaulio kadetų ir jaunimo čempionate iki 8 metų amžiaus Graikijoje vykusiose „Rapid“ ir „Blitz“ varžybose.

Ashwatho tėvas pasakojo, kad nei jis, nei jo žmona nėra žaidę šachmatais ir nustebo, sužinoję, kaip puikiai sekasi jų sūnui, koks jis yra įgudęs žaidėjas. Išdidus tėtis paaiškino, kaip jo atžalos sunkus darbas atsipirko – jaunas berniukas treniruojasi maždaug septynias valandas per dieną: „Tai siurrealu, nes mūsų šeimoje iš tikrųjų nėra jokių sporto tradicijų.“