REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugpjūčio 23 d. 16:21

1,3 kilogramo narkotikų laikiusiam kauniečiui skirta 11 metų kalėjimo

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


276122

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, juo 32 metų Kauno miesto gyventojas pripažintas kaltu neteisėtai laikęs labai didelį kiekį – iš viso beveik 1,3 kilogramo narkotinių medžiagų.

Anksčiau teistam vyrui skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 4-ojo skyriaus pareigūnai.

Per tyrimą, 2021 metų pabaigoje, pareigūnai, atlikę kratas nuteistojo nuomojamame garaže aptiko labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – beveik 1,2 kilogramo kokaino ir 90 gramų heroino. Narkotinės medžiagos buvo supakuotos dalimis po 200-500 gramų.

Nuteistasis bandė įrodyti, kad jis nežino, iš kur jo garaže atsirado kibiras su narkotinėmis medžiagomis. Tačiau, pasak prokuratūros, jo kaltę patvirtina byloje surinkti ir teisiamajame posėdyje ištirti įrodymai: liudytojų parodymai, Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro specialisto išvados, objektų apžiūros protokolai, kratos protokolai ir kiti.

Atsižvelgiant į nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį – daugiau nei 10 kartų viršyta minimali labai didelio kokaino kiekio riba ir daugiau nei 9 kartus viršyta minimali labai didelio heroino kiekio riba, ir tai, kad šį nusikaltimą nuteistasis įvykdė būdamas recidyvistu, t. y. neišnykus ankstesniems teistumams, Kauno apygardos teismas jam skyrė didesnę laisvės atėmimo bausmę nei Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 3 dalies sankcijoje numatyta minimali riba.

Asmuo anksčiau jau buvo teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu bei užsienyje už prekybą vogtais daiktais.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA