Angle down Atgal

Žydrūnas Urbonas: „Esam konkurencingi ir kausimės iki galo su visais varžovais“

Rugsėjo 11 d. Utenos daugiafunkciame sporto centre buvo surengta Utenos „Juventus" spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, „Juventus" klubo prezidentas, komandos vyr. treneris Žydrūnas Urbonas bei klubo direktorius Eimantas Skersis.

Konferencijos metu buvo pristatyta naujoji „Juventus" komanda, jai iškelti tikslai ir lūkesčiai, kalbėta apie 2019–2020 metų sezoną, komandos biudžetą, atsakyta į žiniasklaidos atstovų klausimus.

Meras Alvydas Katinas pabrėžė, kad jokios kalbos apie galimybes komandai skiriamas lėšas panaudoti kitoms rajono gyventojų reikmėms neatpirks tos naudos, džiaugsmo, gerų emocijų, kurias „Juventus" žaidimas, juoba pergalės, atneša visiems uteniškiams bei aplinkinių rajonų gyventojams. Be to, „Juventus" moko patriotizmo, ugdo pilietiškumą ir kuria miesto įvaizdį tarptautiniu mastu. „Koks bus ateinantis „Juventus" sezonas, nudžiugins jis ar nuliūdins, svarbu ir valdžiai, ir visai krašto bendruomenei, – sakė meras. – Man, kaip piliečiui, uteniškiui, rėmėjui, žinoma, norėtųsi, kad „Juventus" pakliūtų į tą užkeiktą trejetuką. Bet žinant komandos biudžetą, 5 ar 6 vieta tikrai nenuliūdintų. O jei atsitiktų taip, kad būtų pasiekta aukštesnė pozicija, tai tik labiau nudžiugintų. Bet geriau tikėtis mažiau, nei daugiau, nes, kaip parodė Lietuvos rinktinės pasiekimai pasaulio čempionate Kinijoje, tikintis daug vėliau galima labai nusivilti..."

Baigdamas kalbėti meras pajuokavo, kad pretenduoti į auksą visada galima, bet ar to komanda sieks, turi pasakyti vyr. treneris. Žydrūnas Urbonas, antrindamas Alvydui Katinui, sakė, kad merui yra dėkingas už tai, jog jis netrenkė į stalą kumščiu ir nepasakė būtinai šį sezoną laimėti auksą. „Žinoma, jei nebūtų tikslo užimti prizinę vietą, jei apie tai nesvajotumėme, tai ir mūsų kalbėjimas būtų betikslis, – samprotavo vyr. treneris. – Sportas tuo ir įdomus, kad galima ir pasvajoti, ir padaryti daugiau, nei yra galimybių. Tikiuosi, kad visus iškeltus mums tikslus pavyks sėkmingai įgyvendinti".

Pasak Žydrūno Urbono, sezono pradžia nebus lengva, nes ji prasidės rungtynėmis išvykose. Rugsėjo 21 d. Klaipėdoje vyks susitikimas su „Neptūnu" (rugsėjo 21 d. – ir oficialus LKL sezono naujojo atidarymas), rugsėjo 23 d. – su Šiaulių „Šiauliais". Pirmosios rungtynės Utenoje – spalio 3 d. su Panevėžio „Lietkabeliu". Kaip sakė vyr. treneris, tai bus „švelnus" Aukštaitijos derbis.

Eimantas Skersis pasidžiaugė, kad pavyko išsaugoti tą patį trenerių štabą, pasikviesti pajėgių legionierių, išlaikyti kertinius žaidėjus Marių Runkauską ir Gytį Radzevičių. Klubo direktorius pranešė dvi geras žinias: „Juventus" komandos rėmėjų gretas papildė jauni nariai, be to, buvo pagerintas abonementų pardavimo rekordas. „Nors jau dvejus metus „Juventus" nežaidžia Europos čempionatuose, bet, kaip matyti iš abonementų pardavimų, gyventojai domisi komanda ir kasmet domisi vis labiau. Be to, šis sezonas – jubiliejinis, dvidešimtasis, tad esam numatę nemažai renginių, skirtų jubiliejui, kuriuose bus atsigręžta į klubo istoriją", – sakė direktorius.

Žydrūnas Urbonas, kalbėdamas apie komandą, akcentavo, kad tiki ja, nes jau yra gerai „apčiupinėjęs" ir gali pasakyti, kad ji bus konkurencinga ir kausis iki galo su visais varžovais, nepaisant, ar tai bus čempionai, ar ne. „Mūsų „bokštai" – Julius Jucikas (207 cm) ir Norbertas Giga (210 cm). Norbertas šiuo metu sveiksta po operacijos, kuri buvo padaryta vasaros vidury, ir sėkmingai įsilieja į komandos žaidimą. Turim du legionierius amerikiečius Bryant Crawford ir Shannon Scott. Pastarasis yra žaidėjas, kuris jaučia malonumą atiduodamas perdavimą, tad iš jo pusės per rungtynes reikia laukti gražių epizodų. Man tokio generolo ir reikėjo. Jis ir užims pagrindinio įžaidėjo poziciją. Antro pagrindinio įžaidėjo dar vis ieškome. Gali būti, kad juo taps Marius Runkauskas. Bryant Crawford turėsime antroje pozicijoje. Duok Dieve, kad tai, ką išdarinėjo pernai Izraelyje, jis išdarinėtų ir Utenoje. Jo vidurkis – 16 taškų. Bryant Crawford prototipas yra mūsų užsiaugintas Arnas Beručka. Trečioje pozicijoje žais puikiai uteniškiams žinomas, dėjimų meistras Gytis Radzevičius. Jam šalia – Ignas Vaitkus, kuris, tikiuosi, bus puiki taškų „darymo mašina". Sunkieji krašto puolėjai – Žygimantas Skučas, žaidimui atiduodantis visą save, ir Vytautas Šulskis, sugrįžęs į Uteną po keleto metų, įgavęs daug patirties. Šie išvardintieji žaidėjai – mūsų smogiamasis dešimtukas. Reikia pasidžiaugti ir šešiolikmečiu uteniškiu Martynu Žvirbliu, tikrai drąsiu vaikinuku, ir Arminu Kleišiu, kuris greičiausiai bus rotacijos žaidėjas," – komandą pristatė Žydrūnas Urbonas.

Kalbėdamas apie biudžetą, vyr. treneris sakė, kad jis bus toks pat, kaip ir praėjusį sezoną. „Išlaikysim tą patį biudžetą – 800 tūkst., – sakė Žydrūnas Urbonas. – Pagal biudžetą, palyginti su kitais klubais, mes esam 5–9 vietos komanda. Ir, pabrėžiu, esam konkurencingi".

Po spaudos konferencijos vyko kontrolinės rungtynes tarp Utenos „Juventus" ir Južnės „Chimik" (Ukraina) ekipos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite