Angle down Atgal

Žuvusiems keliuose atminti trijuose Lietuvos miestuose vyks akcija „Neužgesk“

Kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ta proga lapkričio 17-ają Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje bus organizuojama socialinė akcija „Neužgesk“, kurios metu bus aukojamos Šv. Mišios, savo jautriomis istorijomis dalysis skirtingų tarnybų atstovai, skambės poetų eilės, dainuojamosios prozos kūriniai, taip pagerbiant skaudžias netektis kelyje.

Šių metų pagrindinis akcijos „Neužgesk“ akcentas – iš žvakučių sudėliotos didelės širdies kūrimas. Renginio vietoje organizatoriai paruoš žvakutes, bet visi norintys kviečiami atsinešti ir po vieną ar kelias žvakutes su savimi. Širdies skleidžiama šviesa skatins susimąstyti ir prisiminti asmenis, žuvusius tragiškuose eismo įvykiuose.

reklama

Taip pat jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ pristatys savo šviesos ir garso instaliaciją, priminsiančią apie vykstantį karą keliuose ir jo aukas. Edukacinėje renginio dalyje apie nelaimingus autoįvykius, kurių liudininkais tapo, papasakos specialiųjų tarnybų – policijos, greitosios ir priešgaisrinės pagalbos – atstovai. Visi renginio dalyviai bus kviečiami stabtelėti ir pasivaišinti karšta arbata ir sausainiais, pasiklausyti poetų deklamuojamų eilių ir dainuojamosios prozos kūrinių.

Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti yra minima nuo 2005 m. lapkričio 26 d. Tais metais Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria buvo kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas žmonėms, kurie išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Renginio organizatoriai – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos ir Jaunųjų Kelininkų klubas „Kelelis“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite