Angle down Atgal

Žuvų aukciono kaina - jau apie 700 tūkst. eurų

Šiemet paskelbus UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono bankrotą, gruodį vyksta jau šeštosios turto varžytynės. Per metus pradinė pastato kartu su įranga kaina nuo beveik 2 mln. eurų sumažinta iki beveik 700 tūkst. eurų. Šeštosios varžytynės baigsis iškart po Kalėdų.

UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono bankroto administratorius Arvydas Batutis neneigė, kad Danijos kompanija „Pedersen Line APS“, norinti Baltijos jūroje ties Klaipėda įrengti upėtakių auginimo fermą, domėjosi žuvų aukciono pirkimu.

Pasak A. Batučio, iš pradžių vienas asmuo atstovavo tai kompanijai, paskui kitas, bet jos atstovai dar nebuvo atvykę apžiūrėti objekto.

VĮ Turto bankas pernai kelis kartus bandė parduoti Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcioną, bet jam to padaryti nepavyko. Norėta jį grąžinti Žemės ūkio ministerijai, tačiau ši nesutiko perimti, tad šiemet metų pradžioje buvo paskelbtas jo bankrotas.

Pradinė žuvų aukciono pastato kartu su įranga kaina šiemet liepą buvo 1 mln. 854 tūkst. eurų. Spalį ji jau buvo sumažinta iki 1 mln. 200 tūkst. eurų. Gruodį vyksta jau šeštosios varžytynės ir pradinė kaina jau sumažinta iki beveik 700 tūkst. eurų. Beje, Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono skola siekia 731 tūkst. eurų.

Pasak A. Batučio, jeigu pavyktų aukcioną parduoti, tai bankroto procedūra baigtųsi be likvidacijos. Jo teigimu, dabartinė kaina jau artimesnė realiai, tai jau yra kur kas daugiau besidominčiųjų šiuo objektu. „Gali taip nutikti, kad aukcioną pirks visai ne danai. Manau, dabar kaina jau atitinka objekto vertę. Aukcionas baigsis po Kalėdų. Domėjosi ir vietiniai žvejai, bet, kai buvo paskelbta apie draudimą žvejoti menkes, pritilo. Dabar visi atsargiai laukia. Jeigu aukcionas iki Naujųjų metų nebus parduotas, tai kitais metais jo pradinė kaina bus panaši“, - sakė A. Batutis.

Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos vadovas Alfonsas Bargaila džiaugiasi, kad žvejai neperėmė to aukciono. Dabar, kai uždrausta menkių žvejyba, nebūtų ką jame daryti. Nes vienintelės žuvys, iš kurių galima gaminti filė aukciono žuvų apdorojimo ceche, yra menkės. „Ačiū Dievui, mums jo perduoti nesutiko ministerija 2008-2009 metais, nes dabar būtume bankrutavę visi“, - sakė A. Bargaila.

Aukcionas Klaipėdoje žvejų uostelyje buvo pastatytas 2007 m. Į jį investuota 1,9 mln. eurų, iš kurių 1,2 mln. eurų - Europos Sąjungos parama. 2015 m. įmonė buvo rekonstruota - investuota dar 1,4 mln. eurų.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite