Angle down Atgal

Žurnalistui V. Žeimantui Biržuose bus įteikta A. Macijausko premija

Šeštadienį Biržuose žurnalistui, vertėjui ir rašytojui Vytautui Žeimantui bus įteikta Iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo Antano Macijausko premija.

Kaip informuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga, Biržų miesto šventės metu laureatui atiteks Stasio Makaraičio sukurtas medalis, tūkstančio eurų prizas ir A. Macijausko monografija.

„Mūsų žymiam kraštiečiui A. Macijauskui itin svarbios buvo laisvės, valstybingumo, pilietinių teisių, kultūrinės tapatybės idėjos. Džiugu, kad šiemet premija paskirta V. Žeimantui, kuris savo eseistikoje analizuoja dviejų šalių – Lietuvos ir Baltarusijos – istorinius, kultūrinius ryšius. Manau, kad tai labai prasminga šiuolaikinių sudėtingų politinių procesų kontekste“, – sakė Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Pretendentus į premiją šiemet vertino žurnalisto Virginijaus Savukyno vadovaujama komisija. Joje dirbo Edita Mikelionienė, Audronė Nugaraitė, Jonas Staselis, Juozas Šalkauskas ir Jūratė Laisvūnė Šatienė.

Į premiją pretendavo dešimt spaudoje, internete ir televizijoje pateiktų žurnalistų darbų.

Neatsiradus kandidatų pernai nutarta premijos neteikti.

A. Macijausko vardo apdovanojimo steigėjai – Biržų rajono savivaldybė, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija.

Jis skiriamas už geriausius žurnalistikos darbus arba iniciatyvas, ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite