Angle down Atgal

Zūbiškių bibliotekoje – Pepės Ilgakojinės gimtadienis

Kai diena susitraukia ir tampa tokia trumpa, kad atrodo, šviesusis metas tilptų į delną, kai už langų vėjas nuo medžio nuskraidina paskutinius lapus, gera įsitaisyti šiltame kambaryje ir atsiversti knygą.

Ir dar – užsidegti žvakę, kad būtų, kas mus prieblandoje sušildo... O jeigu taip – drauge, visiems vienu metu, kad žvakės liepsnelė šviestų iš tūkstančių langų ir tūkstančiai rankų verstų knygos lapus?
Tokiam bendram pabuvimui su knyga kasmet bibliotekose suburia Šiaurės šalių literatūros savaitė. Šiemet Šiaurės ir Baltijos šalyse užregistruota daugiau kaip du tūkstančiai vietų, kur vienu metu knygas skaitė dešimtys tūkstančių žmonių. Neeiliniais metais – šios akcijos iniciatorei asociacijai „Norden“ šiemet sukanka 100 metų – ir tema pasirinkta ypatinga: „Šventės Šiaurės šalyse“.

O štai Palomenės pagrindinės mokyklos mokiniams, jau nebe pirmi metai puoselėjantiems šiltą draugystę su Zūbiškių biblioteka – kiekviena Šiaurės šalių literatūros savaitė tampa švente dar ir todėl, kad jos metu mokiniai išsirengia į ilgai lauktą kelionę į Zūbiškių biblioteką, kur laukia proga ne tik sužinoti kažką naujo apie Šiaurės šalių literatūrą, bet ir pabendrauti su bibliotekos šeimininke Onute Raudeliūniene. Šį kartą per Zūbiškių bibliotekos slenkstį žengė mokyklos teatro ir kalbinės raiškos būrelio „Skambantys žodžiai“ nariai. Šiltai prikūrentoje salėje laukė viliojantis minkštas kilimas ir... susitikimas su daugelio skaityta Atsridos Lindgren knyga „Pepė Ilgakojinė“.

–Švęsim Pepės gimtadienį! – degdama žvakes pranešė bibliotekininkė Onutė Raudeliūnienė. Jaukiai įsitaisę ant likimo mokiniai vieni kitiems skaitė knygos fragmentus. Nejučia visi pasijuto tarsi patekę į sukaktuvininkės namus Villa Villekulla, kur prie gimtadienio stalo smagiai jaučiasi ne tik pati sukaktuvininkė, bet ir beždžionė, ir arklys. Įdomu buvo dabar, jau gerokai ūgtelėjusiems, mintyse palyginti savo įspūdžius su tais, kurie lankė tada, kai šis visame pasaulyje pamėgtas literatūrinis kūrinys buvo skaitytas pirmą kartą.

„Pabuvojusius“ gimtadienyje bibliotekininkė Onutė pakvietė pasukti galvą ir atsakyti į viktorinos klausimus apie Šiaurės šalis, kur prireikė ne tik literatūrinių, bet ir geografijos žinių. Įsitaisę, kaip kam patogiau, mokiniai piešė skaitytų fragmentų iliustracijas, žaidė žaidimus. O. Raudeliūnienė parengė ir dar vieną siurprizą – visi buvo pakviesti prie vaišių stalo, kur turėjo progos paskanauti ne tik jos – Tautinio paveldo gaminio sertifikato turėtojos – keptu pyragu, bet ir tikru šiaurietišku skanėstu – rūkyta elnienos dešra.

Bibliotekoje mokiniai apžiūrėjo Šiaurės šalių literatūros savaitei parengtą knygų parodą, pabendravo su bibliotekininke, kuri, kaip sakė septintokė Justina, „mūsų kaime yra ypatingas žmogus“. Mokyklos mokiniai dėkingi Zūbiškių bibliotekai už surengtą puikią popietę, dalyvaudami kurioje turėjo progos įsijungti į skaitytojų būrį, kuris šios savaitės metu nusidriekia nuo pat tolimosios Grenlandijos iki mūsų Lietuvos.

Sigita Miškinienė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite