Angle down Atgal

Žolinės šventė paminėta svarbiomis sukaktimis ir gražiais renginiais

Žolinės savaitgalį paminėti svarius jubiliejus, pabūti bendrystėje pakvietė daug gražių  renginių.

Patilčių parapija paminėjo 100 metų jubiliejų. Iškilmės prasidėjo Šv. Petro Išvadavimo bažnyčioje, kur  buvo aukojamos iškilmingos mišios  parapijos įkūrimo šimtmečio sukakties bei Šv. Roko atlaidų proga. Po mišių bažnyčioje, kurioje skambėjo daug sveikinimų bei padėkų,) kuriant ir stiprinant bendruomenę, šventoriuje vyko šventinis Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų kvinteto (vadovas Audrius Pučinskas) ir kerinčio balso savininkės  Neringos Nekrašiūtės koncertas.

Daukšiuose paminėtos Žuvinto mūšio 75-osios metinės ir vyko Žolinės proga surengta miestelio šventė.  Valstybinė vėliava pakelta prie Laisvės gynėjų paminklo, aplankyti kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę kapai, uždegtos žvakelės, padėta gėlių, kovotojų atminimas pagerbtas tylos minute ir  garbės salvėmis.  Po mišių Daukšių Šv. Jurgio  bažnyčioje bendruomenė  ir svečiai susirinko tradicinėje  Miestelio šventėje. 

„Daukšių miestelio ir apylinkių žmonės garbingai saugo savo krašto istorinę atmintį ir šiandien gražiai paminėtos Žuvinto-Palių kautynių 75-osios metinės. Kautynės buvo svarbus ir garbingas šalies pokario rezistencijos laikotarpio įvykis, vienas reikšmingiausių pokario rezistencijos mūšių, rodantis partizanų ir vietos kovotojų išskirtinę drąsą. Dėkoju surengusiems prasmingą, prisiminimų, padėkos, o kartu ir geros nuotaikos persmelktą miestelio šventę kartu paminint ir Žolinę.“, – sveikino susirinkusius šventės proga ir pasidžiaugė gražia bendruomenės veikla Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Graži bendrystė suvienijo tradicinės šventės Igliaukoje „Žolinės šventės Bendrystei sutelkęs vainikas žolynų" dalyvius ir svečius.  Igliaukos Šv. Kazimiero bažnyčioje  aukotos Šv. Mišios, kurių metu  dėkota už derlių ir žolynų grožį, pasveikintas  kleb. kun. Remigijus Maceina artėjančio jubiliejaus proga. Po mišių bažnyčios šventoriuje kartu su MKC Country kapela „Jovarai“ ir Igliaukos tautinių šokių kolektyvu „Tryptukas“ susibūrę ir šventės svečiai, ir organizatoriai bendravo, linksminosi, džiaugėsi bendryste.

Meškučių bendruomenė taip pat surengė vasaros šventę, kuri jau tampa tradicija ir vienija bendruomenę bei sukviečia daug svečių. Šventėje puikią  koncertinę programą dovanojo Kybartų kultūros centro vaikų popchoras „Spindulys“, muzikos atlikėjas Domantas Kraptavičius, Mamų ir dukrų kvartetas iš Šakių, MKC mišrus vokalinis ansamblis „Žiedė“ ir vokalinis ansamblis „Savito“ bei vakaro svečiai  Žygis ir Gabija, todėl visą vakarą netrūko geros nuotaikos ir smagių pramogų.

Žolinė – tai spalvinga ir graži vasaros pabaigos šventė, atverianti duris į rudenį. Ji ypatinga, nes turi senas gilias tradicijas, su jomis susijusias apeigas bei papročius, todėl smagu, kad jos savivaldybėje suburia bendrystei ir sukuria šventišką nuotaiką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite