Angle down Atgal

Zoknių oro uoste šeštadienį bus sutinkama iš Armėnijos grįžtanti medikų ir ekspertų komanda

Šiauliuose esančiame Zoknių oro uoste šeštadienio pavakare leisis aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinsiantis Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“. Gydytojai ir specialistai dvi savaites praleido Armėnijoje, kur padėjo šiai šaliai kovoti su koronaviruso plitimu.

„Kol kas į artimųjų glėbį humanitarinės misijos dalyviai paklius ne iš karto – jų laukia 14-os dienų izoliacija, grįžus iš tarptautinės misijos, kur kovojama su koronavirusu. Izoliacija – būtina, nes to reikia laikantis saugumo reikalavimų ir siekiant užtikrinti, kad neplistų virusas, jei galima bent menkiausia šio užkrato tikimybė“, – rašoma pranešime apie renginį.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad toks dvišalis bendradarbiavimas gali atverti naujų galimybių partnerystės projektams ateityje.

„Tai aukšto lygio specialistai ir profesionalai, kurie yra nepamainomi kovoje prieš koronavirusą. Tikiu, kad Jūsų pastangos ir rekomendacijos padės Armėnijai greičiau įveikti šią krizę. Lietuva ir jos žmonės, esant reikalui, visuomet yra pasirengusi padėti savo partneriams. Tikimės, kad tai atvers galimybes naujoms partnerystėms ir projektams ateityje su šia šalimi“, – sako ministras A. Veryga.

SAM patarėjo, Lietuvos komandos vadovo Mariaus Čiurlionio teigimu, mūsų šalies medikų ir ekspertų komandos nariai jaučiasi gerai, būdami Armėnijoje susirgę nebuvo ir koronavirusui būdingų simptomų nejaučia.

„Tikimės, kad nesusirgsime ir grįžę namo. Visi kruopščiai laikėmės būtinų saugumo reikalavimų – dėvėjome apsaugos priemones, jas keitėme laiku ir laikėmės kitų būtinų reikalavimų, kurie svarbūs užtikrinant tinkamą infekcijų kontrolę. Be to, nusileidus lėktuvui skubėsime į izoliaciją, o ne namo, kad ir kaip esame išsiilgę artimųjų. Nuoširdžiai dėkoju komandos nariams, kurie sutiko vykti į svečią šalį ir padėti šios šalies medikams nelengvoje kovoje. Tikimės, kad tai – tik pradžia gražios partnerystės“, – sako M. Čiurlionis.

Po specialistų sutikimo Zokniuose bus organizuojama nuotolinė spaudos konferencija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite