Angle down Atgal

Žmonių žiaurumas prieš gamtą nesiliauja: lietuviai išniekino žaltį, egzekuciją filmavo

Gamtai neabejingi aktyvistai ketvirtadienį feisbuke paviešino šiurpą keliančias nuotraukas, kuriose užfiksuotas vieno socialinių tinklų vartotojo išniekintas žaltys. „Už tai, kad maišė žvejoti, buvo nubausta mirties bausme”, – ciniškai rašo šiomis nuotraukomis savo paskyroje pasidalijęs asmuo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), demonstruodamas ant šakos pakabintą jau nebegyvą žaltį.

Socialinių tinklų nuotr.
Socialinių tinklų nuotr.

Aktyvistai spėjo įvykį įrodančias nuotraukas išsaugoti ir perduoti Aplinkos apsaugos departamentui bei teisėsaugai. Gyvūną galimai kankinę asmenys egzekuciją dar ir filmavo, dalijosi vaizdo įrašu savo paskyroje. Įtariama, kad asmenys gyvena Vilniuje.

Naujienų portalas Etaplius.lt susisiekė su Aplinkos apsaugos departamentu ir paprašė pakomentuoti šį įvykį. Jurgita Jasiūnienė, departamento viešųjų ryšių specialistė, penktadienį portalui atsiųstame komentare teigė, jog informacija apie incidenta perduota policijai, pradėtas tyrimas.

„Atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 310 straipsnyje (asmenys baudžiami viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 1 metų). Visa informacija perduota policijai, kuri įvertins turimą medžiagą ir priims sprendimą. O mes, gavę aktualios informacijos, galėsime pasidalinti“, – sakė specialistė.

Socialinių tinklų nuotr.
Socialinių tinklų nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje taip pat padėkojo gamtai neabejingiems žmonėms už atsiųstas žinutes ir informaciją apie šį įvykį:

„Nuoširdžiai Jums visiems dėkojame, kad vakar „Facebooke“ pasirodžiusius nuotraukoms, kuriose užfiksuoti du vyrai, žiauriai besielgiantys su žalčiu, ir iškart apie tai pranešėte mums. Iki šio ryto Aplinkos apsaugos departamentas apie šį įvykį sulaukė gerokai daugiau nei pusšimčio pranešimų. Ačiū, kad esate neabejingi aplinkai! Mes vertiname Jūsų pasitikėjimą ir dirbame taip, kad jį pateisintume. Kartu norime Jus visus informuoti, kad atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 310 straipsnyje (asmenys baudžiami viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 1 metų). Visa informacija perduota policijai, kuri įvertins turimą medžiagą ir priims sprendimą. O mes, gavę aktualios informacijos, nedelsdami pasidalinsime su Jumis.“

Etaplius.lt informaciją apie įvykį perdavė Lietuvos policijos departamentui bei paprašė informuoti apie tyrimo eigą. Gavus daugiau informacijos, straipsnį papildysime.

Socialinių tinklų nuotr.
Socialinių tinklų nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite