Angle down Atgal

Žmonėms reikia vaizdų iš ligoninių

Greitai pamiršome košmarą Italijoje. Epidemiologinė situacija Lietuvoje kasdien vis prastėja, tačiau komentatoriai socialiniuose tinkluose klausia: „O kur vaizdai su ligoniais iš palatų, su eilėmis prie patikrų punktų?“ Žmonėms reikia akivaizdžių, šiurpinančių įrodymų, kad padėtis tikrai rimta, daug rimtesnė, nei jų mylimos krepšinio komandos pralaimėjimas.

O šalyje skelbiamos pirmos gydytojų mirtys nuo koronaviruso, epidemiologai skundžiasi nesusidorojantys su dideliu darbo krūviu, gydymo įstaigos perorganizuoja savo darbą taip, kad atlaisvintų daugiau lovų COVID-19 sergantiems pacientams. Nes virusas tik ir laukia progos...Šiandienos duomenimis, Lietuvoje serga 7440, Prienų rajono savivaldybėje – 54 asmenys, keliems iš jų jau prireikė rimtos pagalbos ligoninėje.

Daugėjant pacientų, didėjant šalies gydymo įstaigų užimtumui, kyla nerimas, ar visiems, susirgusiems COVID-19, pakaks vietų ligoninėse.

Dėl koronaviruso skyrių darbas nesutriko

„Gyvenimas“ domėjosi, kokia padėtis Prienų ligoninėje. Įstaigos vadovės Jūratės Milaknienės klausėme, kaip įsisukęs koronavirusas paveikė ligoninės darbą, ar jos skyriuose gydytis saugu, ar pakanka medicinos personalo?

–Laikmetis iš tiesų nelengvas. Susirgo du ligoninės Vidaus ligų skyriaus gydytojai, chirurgas, IT specialistas. Tiesa, visi susirgimai su ligonine nesusiję (darbuotojai dalyvavo laidotuvėse). Dėl specialistų ligos izoliavome keturis gydytojus, tris slaugytojas ir vieną slaugytojos padėjėją. Kai kuriems darbuotojams izoliacija baigiasi jau spalio 30 d., ir jie grįžta į darbą, – teigė J.Milaknienė.

Jos teigimu, nei vienas ligoninėje gydomas pacientas neužsikrėtė. Visi skyriai dirba pilnu pajėgumu. Izoliuotų medikų darbą perėmė kiti.

– Pacientus patikinu, kad ligoninėje gydytis yra saugu – visas personalas dėvi asmens apsaugos priemones pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus saugumo lygius. Iki šiol infekcija buvo įnešama iš išorės,– sakė įstaigos vadovė.

Kasdien Prienų karščiavimo klinikoje ir „nešvariame" priėmime nustatoma po 3 - 6 koronavirusinės infekcijos atvejus. Įstaigos direktorė atkreipia dėmesį į tai, kad dauguma atvejų yra lengvos arba besimptomės formos.

Laiko klausimas, kada prireiks rezervinės Prienų ligoninės

Daugėjant sunkiai COVID -19 ligos forma sergančių pacientų skaičiui, bus užpildytos Kauno ligoninės infekcinio skyriaus lovos. Tada, pasak J.Milaknienės, Kauno apskrities mastu bus sprendžiama, kur gydyti tokius pacientus:

–Prienų ligoninė yra paskirta rezervine ligonine. Tai reiškia, kad pritrūkus lovų pagrindinėje ir atraminėje ligoninėje, COVID -19 liga sergantys pacientai bus gydomi ir pas mus.

–Jeigu daugelis medikų vienu metu susirgtų arba būtų izoliuoti, akivaizdu, kad būtų „paralyžiuota" sveikatos priežiūros sistema. Epidemiologinė situacija blogėja visoje Lietuvoje, todėl į Prienus specialistų iš kitų rajonų neprisikviestume. Visų gyventojų labai norime paprašyti laikytis reikiamų saugumo priemonių ir nenumoti ranka į ligą, – perspėjo Jūratė Milaknienė.

Dalė Lazauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite