Angle down Atgal

Žmogus ir šuo

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako. 

Šiomis dienomis labai smarkiai sujaudino daug žmonių tiesiog įšskirtinis yvykis kada savo šuo nukando šuns globėjai ranką ir ją sukramtes prarijo.

Tai žiaurus atvėjis. Bet kyla daug kam klausimas, kodėl šuo taip pasielgė. Kartais šuo gali tik įkasti jeigu jam užminama ant letenėlės, bet nukasti kokią žmogaus galūnę, tai tiesiog neįtikėtina. Kalbėjausi su viena pašnekove, kuri laiko didelį šunį ir priėjome išvados, kad šuo taip galėtų padaryti, tik išbadėjęs. Jeigu šuo išbadėjęs, nuolat trūksta jam maisto, tai pas jį pradeda veikti emocija, ką nors suėsti ir nesvarbu ką.

Iš įstorijos žinome, kad nėra baisesnio dalyko už nuolatinį išbadėjimą. Man būnant sovietiniuose konclageriuose 1960–1965 m.m. Mordovijoje teko kalbėtis su vienu ukrainiečiu kuriam teko išgyventi specialiai stalinistinio rėžimo organizuotą badmetį Ukrainoje. Iš jo aš išgirdau siaubingų dalykų. Pasirodo, buvo tokių atvėjų, kada išbadėję tėvai pjovė savo vaikelius ir išsivirę, kaip kokie baisūs žvėrys, juos surijo. Tai baisi žmogėdriškumo liga, kuri pas kaip kuriuos gyvūnus, net ir žmonės, atsiranda nuo nuolatinio badavimo. Bet yra ir tokių atvejų, kada išbadėjęs šuo sugeba paprašyti maisto iš žmonių.

Prisimenu po karo, tik rusams atėjus, tėvelis pastebėjo, kad po mūsų balkių štabeliais gyvena didelis šuo. Jis ruošėsi ją nukauti, kad mums vaikams negrėstų pavojus Gyvenome tada šalia Bazilionų, Mekių kaime. Ir štai kartą einant pro balkių štabelį pastebėjo, kad išlindo iš po balkių didelė pilka kalė ir pilvu pradėjo šliaužti prie jo. Jis sustojo ir palaukė kol prišliaužė ir pradėjo laižyti kojų apavą. Tėvas pasipasakojo apie tai mamai ir nusprendė ją parsivesti į namus. Nunešė maisto, kurį su didžiuliu apetitu suvalgė. Išgirdo kažkokius iš po balkių sklindančius urzgimus. Pasirodo ta kalė turėjo po balkiais atsivedusi keturis šunyčius. Kalė buvo parvesta prie namų kur gyvenome, po to ją apgyvendino daržinės viduje, parnešė šunyčius. Koks didelis džiaugsmas buvo mums matyti, kaip kalė džiaugėsi su savo vaikeliais ir žindė juos. Buvo sukalta būdelė ir joje apgyvendinta keturkojų šeima. Vėliau tuos šunyčius kažkam išdalijo. Taigi, toks atvejis išliko mano atminime. Tai pavyzdys motinoms kurios pagimdo ir išmeta kur nors į šiukšlių konteinerį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite