Ži­vi­lė Ged­vi­lai­tė į „Eu­ro­vi­zi­jos“ sce­ną grįž­ta kaip liū­tė

Šiauliai
„Pa­va­di­ni­mas gal ir pa­pras­tas, bet dai­no­je už­slėp­tas mo­men­tas, kad žmo­gus – mo­te­ris ar vy­ras – tu­ri sa­vy­je tą žvė­rį, liū­tiš­ką pri­gim­tį, ku­ri rei­ka­lin­ga kiek­vie­nam žmo­gui, no­rint ko­vo­ti su sun­ku­mais, ne­lai­mė­mis ar pan.“ – kū­ri­nį api­bū­di­na dai­nų kon­kur­so da­ly­vė. (Sau­liaus Jan­kaus­ko nuo­tr.)
Monika Šlekonytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Į „Eu­ro­vi­zi­jos“ na­cio­na­li­nių at­ran­kų sce­ną vėl li­pa šiau­lie­tė Ži­vi­lė Ged­vi­lai­tė-Sit­ni­kie­nė. At­li­kė­ja tre­čią sy­kį ban­dys su­spin­dė­ti šia­me kon­kur­se. Šį­kart, at­lik­da­ma Šve­di­jos kom­po­zi­to­rių dai­ną „Lio­ness“, žiū­ro­vus Ži­vi­lė pa­kvies tap­ti ly­de­riais. Kū­ri­nį iš­girs­ti ga­li­ma „You­Tu­be“ plat­for­mo­je, o pa­lai­ky­mą Ži­vi­lei at­ran­ko­je ga­lė­si­te iš­reikš­ti ki­tą sa­vai­tę – tie­sio­gi­nio bal­sa­vi­mo me­tu.
 

Į kovą – po kelerių metų pertraukos

Iš Kelmės rajono kilusi Ž. Gedvilaitė-Sitnikienė šiauliečiams puikiai žinoma kaip pedagogė, atlikėja, „Lietuvos balso“ dalyvė. Ji jau daugiau nei 15 metų Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje ugdo jaunimą, kuria daineles vaikams. Buvusiame Šiaulių universitete yra dirbusi dėstytoja, beje, universiteto patalpose ruošiasi ir šiam pasirodymui. Po kelerių metų pertraukos ir motinystės atostogų ji grįžta į „Eurovizijos“ nacionalinių atrankų sceną su daina „Lioness“.

Kažin ar šiandien Živilė ruoštųsi šiam iššūkiui, jei ne dar viena dainininkė – iš Šiaulių kilusi Rūta Ščiogolevaitė. Moterys kartu dalyvavo viename televizijos projekte, kai komisijoje sėdėjusi Rūta Živilei prieš visą Lietuvą pažadėjo sukurti dainą „Eurovizijai“.

„Iš tikrųjų niekada nebūčiau pagalvojusi, kad galėčiau dalyvauti tokiame konkurse. Tai buvo avantiūra man. Tai ji mane įstūmė į šį dalyką“, – prieš penkmetį buvusius įvykius šypsodamasi mena pašnekovė.

Matyt, vieno karto pakako, kad kompozitoriai įsimintų Živilę ir patikėtų jos balso galimybėmis. Dainininkė neslepia kasmet gaudavusi nemažai įvairių užsienio šalių autorių dainų pasiūlymų, iš kurių galėdavusi rinktis. Taip ir šiemet: daina pati ją pasiekė ir galiausiai moteris nutarė išmėginti savo jėgas trečią sykį. „Pamaniau – kodėl gi ne? Jei užsieniečiai nori, kad dainuočiau būtent aš, o ne kažkas kitas, manau, reikia dalyvauti“, – sako Živilė, pasiryžusi apie save priminti visai Lietuvai.

Kvies atrasti liūto prigimtį

Dainą „Lioness“ sukūrė švedės seserys dvynės Ylva ir Linda. Pasak atlikėjos, dainos klausytojams siunčiama žinutė gali būti aktuali ir šiandien. „Pavadinimas gal ir paprastas, bet dainoje užslėptas momentas, kad žmogus – moteris ar vyras – turi savyje tą žvėrį, liūtišką prigimtį, kuri reikalinga kiekvienam žmogui, norint kovoti su sunkumais, nelaimėmis ar pan.“ – kūrinio prasmę apibūdina dainų konkurso dalyvė.

Ši daina, anot Živilės, ir apie lyderiavimą: „Dainoje yra ir tokia prasmė: kas bebūtų, aš kovosiu kaip liūtas ar liūtė.“

Renkantis dainą sau, su kuria ketini atstovauti savo šaliai, labai svarbu ją pajausti, juk kitaip žiūrovai nepatikės… Kuo ši daina pasirodė artima Živilei? „Pirmiausia mane „užkabino“ dainos melodija. Pamaniau – kokia graži melodija! Teksto tada dar net nesiklausiau“, – sako dainininkė. Kartu su autoriais jie dainai suteikė šiuolaikiškesnę aranžuotę: „Pakeitėme būgnų skambesį, pridėjome gitarų, pačios autorės įdainavo žodžius kaip pritariančiosios vokalistės. Dainos skambesys man labai patinka.“

„Lioness“ buvo sukurta 2018-aisiais, todėl čia atsakymas visiems, kurie tikina ir ieško sąsajų su 2019 m. Lietuvos atstovo Jurijaus Veklenko daina „Run with the Lions“. „Taip, asociacijų kyla daug kam, bet manoji buvo sukurta daug anksčiau, tik, žinoma, niekur nebuvo transliuojama“, – sako Živilė, nekreipdama dėmesio į kalbas, kad kopijuoja sėkmės jau sulaukusį atlikėją.

Nuspėti, kaip seksis per LRT transliuojamoje atrankoje, Živilė nesiryžta. „Tai priklauso nuo daug ko. Pirmiausia, žinoma, kaip Lietuvos žmonėms patiks daina. Be abejo, svarbu, kad dainą įvertintų ir komisija. Nėra taip paprasta, bet yra buvę, kad pirmuose etapuose iškrisdavo ir žinomos žvaigždės, nes negaudavo pakankamai balsų. Dėl to tikrai nereikia nusiminti. O eiti, žinoma, norisi kuo toliau“, – nusišypso pašnekovė.

Atlikėja išlieka kukli ir paprašyta kreiptis į visus, žiūrėsiančius atranką: „Kurie galite – palaikykite, pabalsuokite. Tie, kurie negalės, tiesiog „YouTube“ paklausykite dainos. Nebūtina spausti „patinka“, bet peržiūros būtų padėka, atsidėkojimas dainos autoriams.“

Eurovizija“ atveria kelius

Tiesa, pastaraisiais metais nacionalinėse atrankose žiūrovai išvysta vis daugiau iki šiol nematytų veidų, išgirsta naujų balsų. Vieni dėl to džiaugiasi – atsiranda galimybė pasirodyti naujiems atlikėjams, kiti burba, kad nebeįdomu, nes nelieka didžiųjų Lietuvos žvaigždžių. Živilė sako įsiminusi vieną Donato Montvydo interviu, kuriame jo klausta, ar dalyvaus atrankose ir vėl. Jis atsakęs „ne“ dėl to, kad jau per senas.

„Tai kelia nuostabą, nes jam nėra tiek daug metų, kad, būdamas profesionalas, nebetęstų tokio darbo, nebegarsintų Lietuvos. Žinoma, kai kurie atlikėjai gal nenori dalyvauti dėl to, kad ten, tarp Europos žvaigždžių, gali tiesiog paskęsti, galbūt per daug save vertina. Arba tiesiog šis konkursas jų nedomina. Gal to jiems net nereikia“, – mintimis dalijasi atrankų dalyvė.

O štai jai galimybė užlipti ant didžiosios scenos atveria daug durų ne vien kalbant apie vienkartinį dalyvavimą „Eurovizijos“ atrankose ar net pačiame konkurse užsienyje. Anot Živilės, jai tai ne tik šansas parodyti savo talentą, bet ir būti pastebėtai prodiuserių, užsienio kompozitorių. „O jie susiranda mane įvairiais būdais: būna, kad parašo el. paštu, būna, kad per mesendžerį“, – teigia atlikėja.

Beje, šiaulietė būtent projekto „Lietuvos balsas“ 2016–2017 m. sezoną, kuriame dalyvavo, įvardija kaip didžiausią trampliną sau, padėjusį save suvokti kaip dainininkę, galinčią dainuoti didžiojoje scenoje. „Tai buvo puiki patirtis ir stimulas pradėti koncertuoti kaip solistei“, – nusišypso Živilė.