Angle down Atgal

Žinutė esamiems ir būsimiems inžinieriams: į Šiaulius ateina „Metso“ gamykla

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padaliniovadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kuriasi.

Naujajai gamyklai pasirinkta šiaurės Lietuva. Šiauliuose iki 2020 m. pabaigos planuojama įdarbinti apie 90 darbuotojų. Gamykla planuoja savo veiklą pradėti antroje šių metų pusėje. Kadangi „Metso“ yra pirmaujanti guminių ir „Poly-met“ frezų įdėklų tiekėja, įsitvirtinusi pagrindinėse kasybos mašinų rinkose, šioje gamykloje taip pat bus gaminami gumos ir poliuretano gaminiai, skirti kalnakasybos pramonei.

Tokius planus Šiaulių merui pristatė UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovas Ričardas Šalkauskas. Pasak įmonės atstovo, šiuo metu gamyba kuriasi 6,2 tūkst. kv. metrų ploto nuomojamose patalpose, bet gali būti, kad reikės ir daugiau ploto. Pirmieji įmonėje įdarbinti žmonės iš karto išvyko į apmokymus Švedijoje.

„Labai gerbiu žmones, kurie sėkmingai vysto aukštą pridėtinę vertę kuriančius verslus, steigia naujas darbo vietas. Iš savivaldos pusės investuotojams siekiame užtikrinti maksimalią paramą ir pagalbą. Visus aktualius klausimus išspręsime tikrai operatyviai ir kaip galima paprasčiau“, – susitikime kalbėjo Artūras Visockas.

Mero teigimu, bus stengiamasi, kad Šiaulių miesto švietimo sistema, taip pat ir profesinio mokymo, bei aukštojo mokslo įstaigos pateisintų Šiauliuose besikuriančio verslo lūkesčius darbo rinkoje rasti reikalingų specialistų.

2019 m. „Metso“ įsteigė „Metso Lithuania“ verslo paslaugų centrą (MBS) Vilniuje. Šis centras teikia finansinių operacijų ir klientų logistikos paslaugas „Metso“ padaliniams. Šiuo metu centre dirba virš 80 specialistų.

„Turime reaguoti į konkurencingos rinkos pokyčius bei būti lankstūs norint patenkinti mūsų kasybos rinkos klientų poreikius. Mūsų analizė identifikavo Lietuvą kaip patrauklią vietą naujam gamybos centrui steigti. Priimant šį sprendimą atsižvelgėme į tokius kriterijus kaip: vieta, kuri yra šalia mūsų klientų Europoje, Rusijoje, Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose, gerai veikiantis logistikos tinklas, tvari verslo aplinka ir palankios rinkos sąlygos“, – teigia kasybos mašinų susidėvinčių dalių verslo srities prezidentas Sami Takaluoma.

Apie įmonę

„Metso“ yra pasaulinė pramonės lyderė, teikianti įrangą bei paslaugas tvariam gamtinių išteklių perdirbimui ir tiekimui kasybos, karjerų, perdirbimo ir gamybos pramonės šakose. Mūsų unikalios žinios ir inovatyvūs sprendimai padeda mūsų klientams didinti veiklos efektyvumą, mažinti riziką ir auginti pelningumą. „Metso“ akcijos yra kotiruojamos Suomijos Helsinkio „Nasdaq“ biržoje, o 2019 metų pardavimiai siekė beveik 3,6 mlrd. EUR. „Metso“ dirba virš 15 000 darbuotojų daugiau nei 50-yje pasaulio šalių.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite