Žinomos dainininkės Lauros Remeikienės autorinių dainų atgimimas koncerte „Velykų šviesa“

Šiauliai
Artūro Staponkaus ir Kamilės Norkutės nuotraukos
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Antrąją šv. Velykų dieną Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia prisipildė ne tik Šiaulių pučiamųjų orkestro instrumentų garsų (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), bet ir „Lauros studijos“ vaikų balsų. Kartu su jais į sceną lipo ir žavios dainininkės, studijos mokytojos – Laura Remeikienė ir Agnė Michalenkovaitė. Šventiniame koncerte pasirodė ir vargonininkas Andrius Bartulis bei aktorė Nomeda Bėčiūtė.

Puikia proga scenoje pasitikti pavasario atgimimą džiaugėsi muzikos pedagogė, atlikėja, dainų autorė ir kompozitorė Laura Remeikienė. Neslėpė ir jaudulio, mat tądien ne tik jai su kolege Agne teko dainuoti, bet ir jų ugdomiems „Lauros studijos“ vaikams. „Tai pirmasis kartas, kada mažieji galėjo džiaugtis ir mėgautis profesionalių orkestro virtuozų instrumentų garsais. Vaikučiai labai laukė, džiūgavo, nerimavo, kad nepamirštų dainų žodžių, kad netyčia nesuklystų. Juolab, kad Velykų bobutė žadėjo stebėti koncertą ir gal net aplankyti po šventės“, – paslaptį išdavė studijos vadovė Laura. Kartu pasidžiaugė ir išskirtinėmis Šv. Velykomis ne tik jos studijos vaikams, bet ir tėveliams: „Šio gamtos ir širdies prabudimo laukėme visi – ir dideli, ir maži. Tai ne tik margi margučiai, šokoladiniai kiškiai ar pirmieji saulės zuikiai ant palangės. Šiais metais graži ir didelė „Lauros studijos“ šeima turėjo progą susirinkti drauge ir koncertu pažymėti antrąją Šv. Velykų dieną.“

Jaudulio prieš koncertą neslėpė ir dainininkė bei pedagogė Agnė Michalenkovaitė. Atlikėja turi ilgalaikę darbo scenoje patirtį. Jai teko dainuoti su įvairiausiais atlikėjais, gyvai grojančiais muzikantais ir simfoniniais orkestrais. Tačiau dar nė karto neteko koncertuoti pritariant pučiamųjų orkestrui. Agnė neslėpė, kad labai laukė šios patirties. „Scena man yra ypatinga vieta. Lipdama į ją noriu padaryti viską kaip galima geriau, todėl jaudulys neatsiejama pasirodymų dalis. Šio koncerto metu kartu su manimi pasirodė Laura ir mūsų ugdomi vaikai, tad kartu dainuoti buvo daug drąsiau“, – pasidžiaugė Agnė. Paklausta, ar būvimas scenoje, ar pedagoginė veikla jaunosios kartos atlikėjai kelia didesnį pasitenkinimą ir prasmę, Agnė prisipažino dažnai sau užduodanti šį klausimą. „Abu šie amplua puikiai dera tarpusavyje ir vienas kitą papildo. Žinau, kiek reikia įdėti darbo tam, kad galėtum užtikrintai žengti į sceną, dainuodamas pasitikėti savimi, todėl smagu ir su savo mokiniais dalintis šia patirtimi bei mokytis iš jų“, – įsitikinusi Agnė.

Ypač gausiai Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje susirinkusi publika mėgavosi ne tik specialiai Velykoms paruoštais orkestriniais kūriniais, vargono garsais, bet ir autorinėmis Lauros Remeikienės dainomis, aranžuotomis pučiamųjų orkestrui, kurios patyrė atgimimą ir pačiai autorei suskambėjo visiškai naujai. Susirinkusieji kartu dainavo puikiai žinomus kūrinius: „Sparnai gerumo“, „Tuk tuk, širdele mano“, „Bažnytėlė debesų“ ir kt. Ypatingą koncerto nuotaiką diktavo ne tik atlikta programa, bet ir pati koncerto erdvė. „Dažnai tenka giedoti bažnytinių santuokų metu. Dainavimas sakralinėje erdvėje visada kelia stiprias emocijas, jaučiama didžiulė atsakomybė. Bažnyčių erdvė pasižymi puikia akustika ir sunkiai nusakoma aura. Visada gera tą jausmą pajausti iš naujo“,  – potyriais po koncerto dalinosi Agnė.

Kol laukiame prasiskleidžiančių pumpurų ir beprasidedeančio tikrojo pavasario, kviečiame pasigrožėti pro fotoaparato objektyvą užfiksuotomis koncerto „Velykų šviesa“, kurį organizavo Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, akimirkomis.