REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Rugsėjo 20 d. 16:15

Žinomo fotografo pasakojimai subūrė Gruzdžių gyventojus

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15042

Gruzdžių A. Griciaus bibliotekoje vykęs Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuotas vietos gyventojų susitikimas su žinomu fotografu Mariumi Jovaiša pritraukė net pusšimtį Gruzdžių miestelio gyventojų ir svečių.

dsc-0122.JPG

Nuotraukų albumo „Neregėta Lietuva“ autorius su renginio svečiais dalinosi pasakojimais bei gamtos fotografijomis tiek iš Lietuvos, tiek iš tolimiausių pasaulio kraštų. Susitikimo metu M. Jovaiša susirinkusiems pateikė išskirtinį atsakymą, kodėl svarbu būti atsakingiems piliečiams ir elgtis taip, kad ir už objektyvo gamta išliktų tokia pat graži, kokia yra matoma geriausiuose jo kadruose.

Fotografas bei renginio organizatoriai nuoširdžiai džiaugėsi tokiu gausiu A. Griciaus bibliotekoje susirinkusių svečių skaičiumi. „Gyventojų susidomėjimas tokiomis gamtą tausoti skatinančiomis iniciatyvomis tik įrodo, jog žmonėms rūpi, kokioje aplinkoje jie gyvena, ir kaip tokią aplinką išlaikyti ateities kartoms“, – pastebi M. Jovaiša.

Anot susitikime dalyvavusios EPA projektų vadovės Lauros Vanagienės, meilė gamtai neretai išreiškiama atsakingu elgesiu – neteršiant aplinkos ir rūšiuojant atliekas. „Vienas iš svarbių mūsų organizacijos veiklos tikslų – edukuoti visuomenę, kaip saugiai ir atsakingai atsikratyti elektronikos atliekomis. Gyvi susitikimai, pokalbiai ir diskusijos skatina gyventojus daryti pokyčius ne tik savo namuose, pavyzdžiui, atsikratant nenaudojamos elektronikos, bet ir pakeisti požiūrį į tai, kas svarbiausia. Įvairių nenaudojamų, sugedusių įrenginių laikymas su mintimi „o gal prireiks”, argumentai, jog daiktas kainavo brangiai ar prietaisui jaučiami sentimentai – nėra priežastys kaupti ar dar blogiau – netinkamam prietaisų sandėliavimui“, – teigia L. Vanagienė. EPA atstovė taip pat akcentavo, jog netinkamai laikoma arba išmetama ne į jai skirtus konteinerius, nebenaudojamos elektronikos atliekos, irdamos kelia pavojų aplinkai, tuo pačiu – ir žmogaus sveikatai.

Susitikimo metu M. Jovaiša, pasitelkęs savo užfiksuotus gamtos kadrus, pasakojo, kaip prasidėjo pirmieji jo žingsniai į fotografiją – dar vaikystėje, archeologinėse ekspedicijose. M. Jovaišos smalsumas pastebėtas nuo vaikystės, pastūmėjo jį istorijos mokytojo specialybę, o vėliau paskatino sėkmingą reklamos verslą iškeisti į mylimą hobį – fotografiją.

Fotografas taip pat atskleidė, kad ieškodamas geriausių kadrų, aplankė kone visa pasaulį: Etiopiją, Argentiną, Kubą ir kt. šalis, tačiau prisipažino, kad kurioje pasaulio valstybėje bebūtų buvęs, fotografuodamas gamtoje, jis jautėsi būdamas namie. „Esu įsitikinęs, kad žmonės, kaip ir gyvūnai, yra gamtos dalis. Gamta – tai visų gyvų organizmų namai“, – renginio metu savo mintis apibendrino M. Jovaiša.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA